FDIC

 

W wywiadzie dla magazynu Baron's, Sheila Bair, była przewodnicząca FDIC (Federal Depostit Insurance Corporation) podzieliła się m.in. swoją opinią na temat kryptowalut i ewentualnej potrzeby ich prawnej regulacji:

 

Nie inwestuj w bitcoina więcej niż jesteś w stanie pozwolić sobie stracić. Jednakże, nie uważam że powinniśmy go zakazać – zielone banknoty w twojej kieszeni również nie posiadają wewnętrznej wartości. Wartość oparta jest na tym co inni sądzą, że jest warta. Jest to prawdziwe w przypadku każdej innej waluty. Regulacje powinny skupiać się na jawności przepływu informacji, edukacji, zapobieganiu defraudacjom i upewnianiu się, że [technologia] nie jest wykorzystywana do działań niezgodnych z prawem. Pozwólmy rynkowi ustalić co to jest warte. To właśnie rynek teraz robi”.

 

Agencja FDIC udziela ubezpieczeń depozytów bankowych dla amerykańskich banków. Stworzona w 1933 roku w czasach Wielkiego Kryzysu (1929-1933) miała ponownie przywrócić zaufanie amerykańskiego społeczeństwa do skompromitowanego sektora bankowego.

 

Po raz kolejny o FDIC można było usłyszeć podczas kryzysu bankowego z 2008 roku, kiedy to interwencja agencji pomogła uniknąć bankructwa innych wielkich amerykańskich banków jako konsekwencji upadku banku Lehman Brothers.