startup

 

 

Technologia blockchain to jeden z najgorętszych tematów w ostatnim czasie, stwarzający olbrzymie możliwości dla naprawdę wielu branż. Nic więc dziwnego, że coraz więcej startupów pracuje nad pomysłami opartymi właśnie o blockchaina.

 

Jednak ze względu na ograniczony dostęp do specjalistów i wiele problemów związanych z początkową fazą rozwoju tej technologii wiele startupów musi mierzyć się z trudnościami, których pokonanie zabiera wiele cennego czasu, który można by wykorzystać na realne dopracowanie projektu.

 

Kluczowe jest skompletowanie zespołu oraz zdobycia finansowania na przekucie pomysłu w realne rozwiązanie. Jednak zwrócenie się do funduszy ventures czy nawet do aniołów biznesu nie zawsze jest najlepszą drogą rozwoju. Startupy potrzebują kompleksowego wsparcia, zarówno finansowego jak i mentorskiego, dlatego też na całym świecie rośnie rola akceleratorów, szczególnie tych wyspecjalizowanych.

 

W naszym kraju w technologii blockchain specjalizuje się wyłącznie Polski Akcelerator Technologii Blockchain, działający pod patronatem Minister Cyfryzacji, operujący środkami pozyskanymi z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Funkcjonujący od początku tego roku Akcelerator właśnie ruszył z pierwszym w historii naborem projektów. Od 1 do 30 września 2017 roku, każdy startup może wypełnić dostępny na stronie (akcelerator.tech) formularz i zgłosić swój pomysł.

 

Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Konkurencja na rynku startupów jest bardzo duża, zwłaszcza w branży FinTech, gdzie potencjalne zyski są szczególnie wysokie. Warto więc skorzystać z oferty Akceleratora i rozwijać swój pomysł z najlepszymi z najlepszych.

 

Informacja prasowa.

 

Zdjęcie: PixaBay.com