poczta4

 

Kupowanie bitcoinów w Austrii stało się dziecinnie proste - wystarczy wizyta w dowolnym oddziale Austriackiej Poczty. Tam za euro nabędziemy specjalne vouchery. Kod z vouchera wprowadzony na stronie internetowej automatycznie przeleje do naszego bitcoinowego portfela odpowiednią równowartość BTC.

 

Wszystko to dzięki wspólnej inicjatywie Österreichische Post AG (odpowiednik Poczty Polskiej) i austriackiego serwisu (kantoru) wymiany Bitcoin i Ethereum – BitPanda.

 

Nabywanie bitcoinów poprzez usługę „bitpanda to go” ma być szybkie, wygodne, bezpieczne i, jak zapewniają jej twórcy, „w rozsądnej cenie” – tj. pozbawione nadmiaru zbędnych prowizji. Dodatkowo, co niemniej ważne, transakcje tego typu będą w pełni anonimowe – do aktywacji konta w usłudze „bitpanda to go” wystarczy nam bowiem jedynie potwierdzony adres e-mailowy.

 

Usługa tego typu dostępna jest już w każdej z 1 800 placówek austriackiej poczty na terenie całego kraju. W nich też można zaopatrzyć się w trzy rodzaje voucherów, odpowiednio o równowartości: 50, 100 lub 500 euro.

 

Kod z zakupionego vouchera realizujemy na stronie http://bitpanda.com/togo. Tam też podajemy adres BTC swojego bitcoinowego portfela, na który będą miały zostać przelane środki.

 

Bitcoin nie będzie jednak jedyną kryptowalutą dostępną w usłudze „bitpanda to go”. Dzięki tym samym voucherom nabędziemy również: Ethereum, Dasha oraz Litecoina.

 

Usługa wystartowała 10 lipca i, jak zapewniają jej twórcy, jest ona odpowiedzią na gwałtowny wzrost zainteresowania kryptowalutą nie w tylko w Austrii, ale i w skali globalnej:

 

"Współpraca pomiędzy wiodącą, europejską platformą walut cyfrowych i tradycyjną Österreichische Post AG, posiadającą najlepszą sieć dystrybucyjną, jest dowodem na to, że Bitcoin nie jest już jedynie zagadnieniem znanym wąskiej grupie społecznej, ale stanowi katalizator dla fundamentalnych przełomów w dziedzinach ekonomii i społeczeństwa.” – wyczytujemy z oficjalnego komunikatu na stronie internetowej serwisu BitPanda.

 

zdjęcie: www.post.at