twitter elon muskW większości tego rodzaju przypadków schemat działania wydaje się podobny. Hakerzy uzyskują dostęp do innego zweryfikowanego konta na Twitterze, po czym edytują w nim nazwę użytkownika i awatar, tak aby przypominały autentyczne konto. Następnie za jego pomocą obiecują „darmowe” bitcoiny lub inne kryptowaluty.

hacker lazarusJak dowiadujemy się z publikacji autorstwa The Next Web, niesławna grupa Lazarus, często kojarzona z terytorium Korei Północnej, mogła stać nawet za 5 z 14 największych ataków hakerskich na giełdy kryptowalutowe przeprowadzonych od początku 2017 roku.

kajdankiWedług sobotnich doniesień państwowej agencji prasowej Xinhua, po trwającym kilka miesięcy śledztwie, policja dokonała zatrzymania osób podejrzanych o dopuszczenie się, jak to określono - największej jak dotąd kradzieży tego rodzaju w Chinach.

PiramidaWraz z rozwojem rynku kryptowalut pojawia się coraz więcej piramid finansowych. Piramidy żerują na popularności kryptowalut jednocześnie im szkodząc.

telegram1Rosyjski rząd blokuje swoim obywatelom dostęp do komunikatora internetowego Telegram. Jego twórca, Paweł Durov, odpowiada na blokadę deklarując, iż zamierza finansować za pomocą bitcoinów, administratorów sieciowych oferujących m.in. usługi VPN, które skutecznie przyczynią się do ominięcia rządowej blokady.

NSA1Amerykańska agencja wywiadowcza NSA, mogła od co najmniej pięciu lat prowadzić zintensyfikowane działania, mające na celu regularną identyfikację uczestników transakcji dokonywanych za pomocą bitcoinów jak i innych kryptowalut, wynika z dokumentów ujawnionych przez słynnego aktywistę Edwarda Snowdena.

WantedPrzedstawiciele giełdy Binance wyznaczyli sowitą nagrodę za informacje o hakerach, którzy w zeszłym tygodniu próbowali dokonać wyłudzenia kryptowalut za pomocą wykradzionych kluczy API poszczególnych użytkowników giełdy.