tesla model s

 

Obie firmy podpisały niedawno porozumienie z jedną z szesnastu licencjonowanych platform wymiany kryptowalut w Japonii, giełdą Bitpoint, co udostępni ich klientom możliwość dokonywania płatności za pomocą bitcoina (BTC), bitcoin cash (BCH) oraz ethereum (ETH).

 

Hinomaru to założona w 1981 roku tokijska firma oferująca usługi transportowe, dysponująca flotą 362 limuzyn oraz 161 taksówek. Na początek płatności kryptowalutowe mają zostać wprowadzone dla usług wynajmu limuzyn („Limotaxi”) oferujących komunikację z dwoma głównymi lotniskami stolicy kraju – Henada oraz Narita.

 

„Jeśli okres testowy płatności kryptowalutowych zakończy się sukcesem, usługa może zostać rozszerzona również na regularne przejazdy taksówkowe” – potwierdza osoba zaznajomiona ze sprawą, na którą powołuje się agencja informacyjna Bloomberg.

 

Na flotę luksusowych pojazdów usługi „Limotaxi” oferowanej przez Hinomaru składają się takie modele jak Tesla Model S czy minivany Toyota Alphard. W zależności od modelu pojazdu i lotniska, z którego wykonywana jest usługa, ceny przejazdu wahają się od 8 300 jenów (ok. 270 PLN) do 37 020 jenów (ok. 1 200 PLN).

 

Chcąc zapłacić za pomocą kryptowaluty pasażerowie będą musieli posiadać konto na giełdzie Bitpoint oraz aplikację portfela Bitpoint zainstalowaną na urządzeniu z systemem Android lub iOS. Na obecną chwilę portfel Bitpoint wspiera płatności: BTC, BCH oraz ETH.

 

Druga z firm, która nawiązała podobnego rodzaju współpracę z giełdą Bitpoint jest, założony w 1989 roku, Carchs Holdings, dysponujący krajową siecią 48 salonów samochodów używanych.

 

Na początek płatności kryptowalutowe wprowadzone zostały w dwóch salonach sieci: Carchs Mega Sendai (obsługującym japońskie regiony Hokkaido i Tohoku) oraz Carchs Nangang (region Kansai).

 

Podobnie jak w przypadku Hinomaru, przedstawiciele Carchs Holdings przekonują, że jeśli okres testowy zakończy się powodzeniem (ten ma potrwać do 9 stycznia przyszłego roku), firma rozważy rozszerzenie tego rodzaju płatności na pozostałe salony.

 

Także i w tym przypadku realizacja płatności kryptowalutowych w postaci BTC, BCH oraz ETH wymagać będzie posiadania konta oraz aplikacji portfela giełdy Bitpoint.