NiemcyTurystyka

 

Niemiecka Centrala Turystyki (Deutsche Zentrale für Tourismus, DZT)  zajmująca się międzynarodową promocją Niemiec jako atrakcyjnego celu turystycznego, zdecydowała się na akceptację płatności bitcoinowych za oferowane przez siebie usługi – czytamy w oświadczeniu prasowym DZT.

 

W „perspektywie średnioterminowej” centrala rozważa również możliwość wdrożenia do swojego modelu biznesowego innych rozwiązań opartych na technologii łańcucha bloków.

 

„W ramach naszej strategii cyfryzacyjnej nieustannie analizujemy najnowsze technologie, rozważając ich wykorzystanie w naszej organizacji. Poprzez akceptację kryptowalut jako środków płatniczych jak również wraz z możliwą implementacją technologii łańcucha bloków wewnątrz naszych finansów, chcemy stanowić czynnik pobudzający innowację w branży turystycznej” – mówi przewodnicząca DZT, Petra Hedorfer.

 

Technologia łańcucha bloków oferuje „interesujące perspektywy” w odniesieniu do szybkości, transparentności oraz bezpieczeństwa transferów finansowych jak również „potencjał dla olbrzymich usprawnień i oszczędności” w transakcjach międzynarodowych, dodatkowo zaznacza DZT.

 

Założona w 1948 roku na mocy uchwały Bundestagu, Niemiecka Centrala Turystyki z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, we współpracy z około 30 przedstawicielstwami w 32 krajach specjalizuje się w tworzeniu strategii i produktów marketingowych mających na celu umocnienie pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako atrakcyjnego i różnorodnego celu podróży; jak również promocję turystyki wewnętrznej.

 

Pracując w porozumieniu i na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii, DZT wraz ze swoimi partnerami zajmuje się zarówno turystyką wypoczynkową jak i biznesową, współpracując w tym zakresie z szeroką gamą niemieckich branży, m.in.: transportową (np. Deutsche Lufthansa AG), hotelarską czy handlową.

 

Biura podróży na całym świecie regularnie otrzymują od DZT informacje na temat aktualnych ofert i programów turystyki w Niemczech. DZT posiada również swoje przedstawicielstwo w Polsce, zlokalizowane przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej przy ulicy Miodowej 14 w Warszawie.