playboy1

 

Popularna, kablowa i satelitarna, sieć telewizji „dla dorosłych” wprowadza do swojej oferty nową opcję płatności kryptowalutowych.

 

Jak wyczytujemy z dzisiejszego oświadczenia Playboy Enterprises, firma do końca tego roku planuje uruchomić swój własny portfel kryptowalutowy. Na początek, za dostęp do treści Playboy TV użytkownicy będą mogli zapłacić za pomocą monety Vice Industry Token (VIT).

 

W późniejszym czasie opcja płatności kryptowalutowych ma zostać poszerzona również o „czołowe kryptowaluty”. Na obecną chwilę firma nie podaje jednak w tym miejscu żadnych konkretnych danych.

 

„Jako że popularność alternatywnych metod płatności na całym świecie nadal wzrasta, wraz z zasięgiem platform cyfrowych Playboya, uznaliśmy za ważne zapewnienie naszym 100 milionom użytkowników każdego miesiąca zwiększonej elastyczności płatności” – mówi Reena Patel, Dyrektor Operacji Playboy Enterprises.

 

W późniejszym czasie firma nosi się z zamiarem wprowadzenia opcji płatności kryptowalutowych również do innych, oferowanych przez siebie, linii produktów w tym gier oraz aplikacji rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.