hotel1

 

Południowokoreański serwis turystyczny, udostępniający w swojej ofercie możliwość rezerwacji ponad 50 000 hoteli i innego rodzaju zakwaterowania będzie akceptować płatności w formie 12 kryptowalut.

 

Operator serwisu o nazwie „How are you here?” (z ang. Jak się tu dostałeś?), firma With Innovation Corp. podjęła w tym zakresie współpracę z giełdą wymiany kryptowalut Bithumb, piątą obecnie, największą giełdą świata (pod względem 24 godzinnego wolumenu handlowego) i drugą w Południowej Korei.

 

Oferta serwisu dostępna jest również w formie aplikacji mobilnych na Androida oraz iOS. Z ich usług, jak pisze portal informacyjny Zdnet Korea, korzysta ponad 2 mln. aktywnych użytkowników miesięcznie.

 

Rezerwacji ponad 50 000 lokalizacji, w tym hoteli, moteli, domów gościnnych, ośrodków wczasowych, a nawet przyczep kempingowych, dostępnych w serwisie „How are you here?” będzie można dokonywać za pomocą 12 kryptowalut obsługiwanych przez giełdę Bithumb, będą to zatem: bitcoin, bitcoin cash, ripple, ether, ethereum classic, EOS, qtum, monero, litecoin, zcash, bitcoin gold, and dash - te, w momencie dokonywania płatności za rezerwację mają być pobierane bezpośrednio z konta użytkownika giełdy.

 

„Liczymy na to, że waluty cyfrowe będą wykorzystywane do dokonywania rezerwacji i płatności przez krajowych jak i międzynarodowych podróżnych, co powinno znacząco przyczynić się do zwiększenia poziomu ich komfortu” - cytuje przedstawicieli Bithumb, koreański serwis informacyjny, Hankyoreh.

 

Giełda zapewnia również, iż akceptacja płatności kryptowalutowych dla serwisu „How are you here?” ma zostać uruchomiona jeszcze w pierwszej połowie tego roku.