kfc

 

Wielbiciele Kentucky Fried Chicken mieszkający w Kanadzie mają teraz możliwość zamówienia specjalnego, promocyjnego „Bitcoinowego Pudełka” za które zapłacą za pomocą bitcoinów.

 

Nie oznacza to jednak, że KFC zdecydowało się na wprowadzenie stałej akceptacji płatności BTC w swoich restauracjach – akcja promocyjna ma charakter tymczasowy i jest dostępna wyłącznie poprzez stronę internetową KFC do zamówień online.

 

Koszt pojedynczego „Bitcoinowego Pudełka” to 20 dolarów kanadyjskich. Za przetwarzanie bitcoinowych płatności odpowiada procesor płatności BTC dla firm - BitPay.

 

A wszystko to w połączeniu z akcją promocyjną w mediach społecznościowych, nie pozbawioną humorystycznych wpisów:

 

„Jeżeli Satoshi ujawni swoją prawdziwą tożsamość, jego pudełko na koszt firmy.” – czytamy na profilu tweeterowym KFC Canada.

 

Jak dowiadujemy się z innego tweeterowego wpisu kanadyjskiego KFC, firma ma rozważać również możliwość dołączenia do promocji innych kryptowalut co wydaje się lepszym pomysłem biorąc pod uwagę prowizję w sieci bitcoina.

 

Wszystko wskazuje na to, że akcja promocyjna KFC Canada cieszy się niemałym zainteresowaniem. Niespełna dobę po jej rozpoczęciu restauracja poinformowała, że tymczasowo wyprzedała wszystkie promocyjne pudełka.