PWC1 

 

Azjatycki oddział jednej z największych firm księgowo-doradczych na świecie akceptuje bitcoiny.

 

PwC to globalna sieć przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze, utworzona w 1998. Od dziś hongkoński oddział PwC akceptuje bitcoiny.  

 

PwC (PricewaterhouseCoopers) należy do wielkiej czwórki przedsiębiorstw zajmujących się audytem obok Deloitte, EY i KPMG. Składa się z formalnie niezależnych przedsiębiorstw funkcjonujących w każdym państwie działania, które zrzeszone są w przedsiębiorstwie koordynującym PriceWaterhouseCoopers International Limited (PwCIL) z siedzibą w Londynie.

 

Historia firmy sięga 1854 roku kiedy to William Cooper założył przedsiębiorstwo księgowe w Londynie, przekształcone 7 lat później w Cooper Brothers.

 

Oferta PricewaterhouseCoopers skierowana jest do firm działających we wszystkich sektorach gospodarki, zarówno odnajwiększych koncernów, jak i lokalnych przedsiębiorstw rodzinnych.

 

W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a także Centrum Kompetencyjne w Gdańsku oraz dwa Service Delivery Center w Katowicach i Opolu. Spółki PwC w Polsce zatrudniają ponad 4 500 osób. W sumie w PwC pracuje  236 tysięcy pracowników w 158 krajach.

 

Korporacja zdecydowała się na akceptację BTC w Hong Kongdu ponieważ tam coraz częściej współpracuje ze startupami zaangażowanymi w kryptowaluty i blockchain. Firma świadczy również usługi dla giełd kryptowalutowych, funduszy bitcoinowych oraz organizatorów  ICO itp. Akceptacja Bitcoina jest więc w tym przypadku czymś naturalnym i była kwestią czasu. Niewykluczone jest też więc, że w ślad pójdą inne oddziały.

 

 Decyzja o akceptacji pomaga zilustrować, w jaki sposób wykorzystujemy nowe technologie i wprowadzamy innowacyjne modele biznesowe w ramach naszej pełnej gamy usług" - powiedział Raymund Chao, przewodniczący PwC w regionie Azji i Pacyfiku. 

"Jest także wskazówką, że ​​bitcoiny i inne uznane kryptowaluty rozwinęły się w bardziej ogólnie akceptowane formy rozliczeń".