JaponiaRemix

 

Moda na Bitcoina w Japonii nie przemija w wręcz się rozkręca. Ustawa traktująca BTC jako w pełni legalny środek płatniczy przyciąga do kryptowalut duże firmy.

 

Do listy firm akceptujących BTC dołączyła właśnie kolejna - Remix Point, oferująca energię elektryczną firmom oraz od niedawna osobom prywatnym na terenie całej Japonii.

 

Co jest dość nietypowe, Remix Point klientom którzy w ten sposób chcą opłacić rachunki oferuje 3% zniżki.

 

Remix Point założona w marcu 2004 notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tokio  z kapitalizacją około 57 mld jenów. Firma angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z energią, takie jak rozwijanie i sprzedaż systemów zarządzania energią, sprzedaż urządzeń energooszczędnych i sprzedaż energii elektrycznej.

 

Operatorem płatności bitcoinowych jest Bitpoint, który właśnie otrzymał licencję od urzędu nadzoru finansowego FSA, odpowiednika naszego KNF. Firma ma również w swoim dorobku współpracę z linią lotnicza  Peach Aviation oraz  Evolable Asia czyli ponad 1400 hoteli i pensjonatów w całej Japonii.

 

Remix Point nie zamierza poprzestać na samej akceptacji, ale również ma promować  nowy rodzaj płatności:

 

„Będziemy promować rozliczanie w kryptowalutach w Japonii, rozwijając niskokosztowe usługi płatnicze, co jest wyjątkową wartością kryptowalut.”