Ecommerce

 

W obecnych czasach budowa własnego sklepu internetowego opartego o gotowe rozwiązania jest banalnie prosta i dostępna dla każdego. Dzięki bitbe.co od teraz również banalnie prosta jest akceptacja płatności BTC w sklepach opartych na skrypcie shoper.pl.

 

To ważna wiadomość dla kilku tysięcy e-sklepów w Polsce, a jeszcze bardziej istotna dla użytkowników Bitcoina , zwłaszcza, że wg badania przeprowadzonego przez Ceneo w 2015 r. 84% wszystkich sklepów internetowych powstało w oparciu o gotowe narzędzia. Jednym z najbardziej popularnych jest skrypt shoper.pl.

 

Dedykowaną aplikację dla Shopera  udostępnił operator płatności bitbe.co, który od stycznia 2016 roku oferuje rozliczenia online z użyciem kryptowaluty bitcoin. Dotychczas z tej formy płatności korzystały pojedyncze e-sklepy, które w oparciu o dokumentację API mogły zintegrować swój system płatności z bitbe.co. Operator udostępnia również gotowe rozwiązania umożliwiające wprowadzenie płatności BTC m.in. w sklepach zbudowanych na PrestaShop czy WooCommerce.

 

Dla klientów sklepów internetowych najważniejsze jest bezpieczeństwo jak i możliwe szybka realizacja transakcji. Dlatego tak istotna jest możliwość zaoferowania  różnych metod oraz form płatności w tym najbardziej innowacyjnych jakimi są płatności Bitcoin. E-sklepy zbudowane w oparciu o narzędzie Shoper mają taką możliwość już dziś. Jest tylko kwestią czasu, kiedy taka opcja będzie powszechną funkcjonalnością każdej platformy e-commerce.