steambitcoin1

 

W ubiegłym tygodniu świat obiegły plotki, że płatności bitcoinowe będą dostępne na platformie Steam. Jak się okazuje, plotki stały się faktem. Od teraz na Steamie, za gry można juz płacić bitcoinami.

 

Steam to jedna z największych platform dystrybucji cyfrowej gier oraz zarządzania prawami cyfrowymi na świecie, stworzona przez Valve Corporation. Steam to również serwis społecznościowy oraz platforma dystrybucji multimediów i oprogramowania użytkowego. Szacuje się, że platforma posiada ponad 125 milionów użytkowników, każdego dnia z platformy korzysta nawet 12 milionów osób jednocześnie.

 

Płatności bitcoinowe są bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy wybrać produkt, przejść do płatności i z rozwijanej listy "Sposób płatności" wybrać "Bitcoin"

 

steam1

 

Następnie zostajemy przekierowani do procesora płatności bitcoinowych - BitPay. Cały proces zakupu, od początku do końca jest w języku polskim.

 

steam2

 

Cały proces płatności trwa poniżej minuty, a jeśli płacimy bitcoinowym portfelem w telefonie skanując kod QR - dosłownie kilka sekund. Płatności nie wymagają potwierdzeń.

 

Bitcoinowe płatności na platformie Steam, zaliczają się do jednych z największych i najważniejszych akceptacji Bitcoina jakie do tej pory miały miejsce. Akceptacje dużych i cenionych graczy są szczególnie ważne, gdyż wyznaczają nowy standard i trend płatności na świecie. Można oczekiwać więc, że w ślady pójdzie konkurencja oraz inne serwisy skupiające się na dystrybucji cyfrowej w Inernecie i nie tylko.

 

Zdjęcie: wikimedia.org