za

Wiadomości z rynku krypto odc. 23

2020-09-08
Bez kategorii
Nexo Earn Aplikacja

To nowy odcinek kryptowalutowego podsumowania tygodnia z Coinquista. Poniżej skrót.

Kurs bitcoina zaliczył w zeszłym tygodniu mocny spadek na skutek wyłamania linii szyi formacji głowy z ramionami, struktury odwracającej trend. Z drugiej jednak strony mamy mocne wsparcie w rejonie 10000 dolarów, które wydaje się nie być obojętnym dla rynku, w wyniku długiej walki związanej z próbą jej poprzedniego przełamania. Inny, jeszcze dodatkowy wariant,  zakłada wypełnienie się luki z kontraktów typu Futures na Bitcoina osuwając kurs o kolejne 500 $ a następnie reakcję powrotną. Następne dni przesądzą po której stronie, byków czy niedźwiedzi, znajduje się teraz rynkowa przewaga.

Uniswap staje się najczęściej używaną zdecentralizowana giełda DEX na Ethereum pokonując giełdę scentralizowana Coinbase pod względem dziennego wolumenu 30 sierpnia. Od początku czerwca wartość aktywów zablokowanych w sektorze Defi sięgnęła w pewnym momencie już kwoty powyżej 7.7 mld dolarów. Zainteresowanie zdecentralizowanymi giełdami cieszy się wysoką popularnością na skutek niskiej bariery wejścia do obrotu nowych tokenów. Na kanwie popularności tokenów Defi wydaje się, że traci łańcuch Ethereum, wewnątrz którego to mempoolu jest już ponad 150.000 TXN, a opłata za transakcję wynosi około 10 dolarów.

Binance ogłosił dzisiaj wprowadzenie nowego produktu, starając się wpisać w najnowsze trendy w przestrzeni kryptowalut. Binance Launchpool będzie umożliwiał zdobywanie nagród w tokenach protokołu BEL w zamian za stakowanie BNB, BUSD i innych aktywów. Bella Protocol ma ponadto zapewnić uproszczenie procesu interakcji z istniejącymi protokołami DeFi, a także umożliwienie użytkownikom uruchamiania własnych tokenów typu yeld farming.

Firma CipherTrace współpracująca z amerykańskim Departamentem Bezpieczeństwa  wystosowała oświadczenie według, którego prywatność użytkowników Monero (XMR) może wkrótce być zagrożona. Stworzone narzędzia mają pomóc w tropieniu nielegalnych transakcji przeprowadzanych przy użyciu XMR. I choć pierwsze rozwiązania zaproponowane przez grupę detektywistyczną wydają się nie być całkowicie skuteczne to rzucają światło na możliwe zdeanonimozowanie  transakcji na łańcuchu prywatnym kryptowaluty.

Ministerstwo Finansów w Rosji zamierza uznać wszystkie transakcje na kryptowalutach,  poza ewentualnymi transakcjami wynikającymi z prawa do dziedziczenia, bankructwa czy postępowania egzekucyjnego, za nielegalne. W przypadku złamania wytycznych obywatel może otrzymać mandat do 100 tysięcy rubli i do siedmiu lat pozbawienia wolności. Dokument jednak charakteryzuje wysoka nieprecyzyjność  i prawdopodobnie wymagają dalszych korekt przed wprowadzeniem w życie.

Po więcej informacji zapraszamy do odcinka.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności