fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Wiadomości

Wiadomości z krynku krypto #24

Reading Time: 2 minutes W nowym odcinku Kryptowalutowego podsumowania tygodnia z giełdą Coinquista: Na wykresie bitcoina do dolara widzimy toczącą się już od kilku dobrych dni batalię między bykami […]

Reading Time: 2 minutes

W nowym odcinku Kryptowalutowego podsumowania tygodnia z giełdą Coinquista:

Na wykresie bitcoina do dolara widzimy toczącą się już od kilku dobrych dni batalię między bykami a niedźwiedziami. Sprzedającym nie udało się do tej pory znieść kursu głównej kryptowaluty poniżej 10000 $. Wykres jednotygodniowy wskazuje obecnie niezdecydowanie rynku z lekką jednak tendencją wzrostową na skutek wciąż trwającego jeszcze trendu wzrostowego dobrze widocznego na wykresie 1W. Poziom indykatora RSI wskazuje obecnie na pułap sprzed silnego ruchu wzrostowego w drugiej połowie lipca, przez co ostatni spadek z początku września można uznać za prawidłowo zrealizowaną się korektę lipcowego impulsu ruchu wzrostowego.

Dewoloperzy Bitcoin Core dają zielone światło smart contractom na protokole. Nowa aktualizacja oparta na podpisach Schnorra i Taproot ma stanowić kamień milowy na drodze do wprowadzonego na łańcuchu uaktualnieniu prowadzącego w długim terminie do rozszerzenia funkcjonalności czołowej kryptowaluty. Połączenie założeń BIP-340 z główną biblioteką Bitcoin zostanie poddana jako propozycja do przegłosowania przez górników obsługujących sieć oraz jej użytkowników.

Dyrektor generalny Binance ogłosił utworzenie funduszu o wartości 100 milionów dolarów, którego celem ma być promocja projektów DeFi realizowanych w ramach Binance Smart Chain, która jest platformą opracowaną przez Binance działającą równolegle do Binance Chain. Część środków z funduszu zostanie także przeznaczona na zapewnienie płynności finansowej dla projektów, które przejdą odpowiedni audyt.

Założyciel SushiSwap, nowoutworzonej alternatywy potworne UniSwap zwrócił 38 000 ETH do funduszu projektu, którego to proceder zabrania środków z Funduszu Rozwoju projektu doprowadził do oburzenia społeczności, która oskarżyła go o exit scam i dump kursu SUSHI. Chef Nomi zarzeka się, że będzie dalej uczestniczył w dyskusjach nad techniczną realizacją projektu „w tle”.

Coinquista ogłasza specjalne promocje z okazji osiągnięcia pełnej gotowości operacyjnej. Wśród nich każdy użytkownik będzie miał możliwość handlu bez żadnych prowizji giełdowych przez pierwsze 30 dni korzystania.

Ponadto cały czas rozdysponowywane są bonusy firmowe w postaci 100 tokenów Coinquista Coin za zarejestrowanie się na platformie oraz prowadzony jest program afiliacyjny, w wyniku którego można otrzymać 10 tokenów Coinquista Coin za każdego zaproszonego znajomego. To już nie pierwsze udogodnienie wprowadzane przez zarząd platformy giełdowej Coinquista, którą to PKO Bank Polski umieścił na liście start-upów zmieniających oblicze polskiej bankowości.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.