planb

Whitepaper Bitcoina na stronie internetowej miasta Miami

bitbay zonda

Walka o status białej księgi Bitcoina wywołana ostatnio przez Craiga Wrighta zaczyna przyciągać co raz więcej uwagi. Podążając za zagranicznymi firmami, Miami – pro-bitcoinowe miasto w USA, opublikowało whitepaper na swojej stronie internetowej.

Biała księga na stronie Miami

Niedawno miasto Miami dołączyło do grona organizacji publikujących whitepaper Bitcoina na swoich stronach internetowych. Dokument jest już dostępny na oficjalnej stronie miasta. Według wtajemniczonych osób inicjatywa została zapoczątkowana przez burmistrza miasta – Francisa Suareza.

Burmistrz Miami jasno wyraził swoje stanowisko w sprawie sztandarowej kryptowaluty, pisząc w tweecie z zeszłego roku, że Bitcoin był “stabilną inwestycją” w “niewiarygodnie niestabilnym roku”.

Suarez dodał, że wiedzę na temat Bitcoina czerpał od czołowych przedstawicieli branży, takich jak Anthony Pompliano i Tyler Winklevoss. Teraz, gdy wie już więcej na ten temat, pracuje przez całą dobę, aby przekształcić Miami w znaczące kryptowalutowe centrum.

Craig Wright znowu świruje

Publikacja jest kolejnym przejawem sprzeciwu ze strony przyjaznych kryptowalutom rządów. Jest to pokłosie konfliktu Bitcoin.org i Bitcoin Core, a samozwańczym twórcą Bitcoina Craigiem Wrightem.

W zeszłym tygodniu Bitcoin.org ogłosił w poście na blogu, że wraz z deweloperami Bitcoincore.org, otrzymał list od prawników Wrighta. List zawierał prośbę o usunięcie białej księgi Bitcoina ze stron internetowych organizacji. Wright po raz kolejny stwierdził, że jest twórcą Bitcoina. Jako Satoshi Nakamoto to on byłby oryginalnym właścicielem praw autorskich do whitepapera.

Bitcoincore.org usunął białą księgę, jednak bitcoin.org ogłosił, że nie ustąpi przed żądaniami Wrighta. Grupa wyjaśniła, że biała księga Bitcoina została opublikowana na wolnej licencji Massachusetts Institute of Technology (MIT), a Wright do tej pory nie przedstawił żadnych dowodów, jakoby rzeczywiście był Satoshim.

Od tego czasu w akcie sprzeciwu kilka firm i miast opublikowało dokument na swoich stronach internetowych. Wśród znanych nazw znalazły się podmioty takie jak Square Crypto, Coin Center i Project Novi. Wczoraj The Block poinformował również, że whitepaper opublikował estoński program e-Residency – inicjatywa ubiegania się o wizę dla przedsiębiorców technologicznych w tym europejskim kraju.

Tagi
Biała Księga bitcoin Miami whitepaper

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.