Szwajcarskie miasto Wetzikon będzie wykorzystywać technologię blockchain w walce z COVID-19

2020-11-01 Blockchain Wiadomości

Miasto Wetzikon będzie wykorzystywać technologię blockchain w programie pomocowym. Uruchamia wspierany przez Tezos projekt, który pomoże w walce z epidemią […]

Miasto Wetzikon będzie wykorzystywać technologię blockchain w programie pomocowym. Uruchamia wspierany przez Tezos projekt, który pomoże w walce z epidemią koronawirusa i jej ekonomicznymi skutkami.

Wetzikon wykorzysta blockchaina w walce epidemią

WetzikonW piątek szwajcarskie miasto Wetzikon – niegdyś najbardziej znane z turystyki i ze swoich idyllicznych pastwisk i kościołów – uruchomiło oparty na łańcuchu bloków program wspierający system dopłat dla małych i średnich lokalnych firm, które zostały dotknięte pandemią koronawirusa.

Program jest wyceniony na 250 000 franków szwajcarskich (280 000 USD). Początkowa wypłata środków pomocy zostanie sfinansowana z miejskiej linii kredytowej przeznaczonej na walkę z koronawirusem i zostanie przekazana około 25 000 mieszkańców Wetzikon w postaci e-kuponu o wartości 10 franków szwajcarskich.

Mieszkańcy miasta mogą uzyskać dostęp do systemu wypłat za pośrednictwem aplikacji na smartfony „ecoo”, która będzie przy okazji wykorzystywać program pomocowy jako test dla większej platformy, która potem może być wykorzystana do innych celów.

Według strony internetowej, projekt ecoo ma pomóc podmiotom takim jak rządy i organizatorzy różnych wydarzeń w dystrybucji funduszy przeznaczonych na określony cel w postaci coinów, tokenów oraz punktów. Całość została zbudowana w oparciu o łańcuch bloków Tezos dzięki współpracy między szwajcarskimi firmami Papers AG i wieloma spółkami zależnymi Farner Consulting. AG.

W aplikacji mieszkańcy będą mogli zamienić swoje kupony na „WetziKoins”, które później będą mogli wykorzystać do robienia zakupów w lokalnych firmach. Lokalni właściciele firm mogą następnie wymienić walutę z powrotem na franki szwajcarskie, również za pośrednictwem tej samej aplikacji.

Działania na rzecz lokalnej gospodarki

Ruedi Rüfenacht, burmistrz Wetzikon, powiedział o programie:

„W obecnych okolicznościach konieczne jest to, abyśmy działali na rzecz lokalnej gospodarki w sposób zrównoważony. Dzięki ecoo znaleźliśmy realne rozwiązanie, aby zmotywować mieszkańców Wetzikon do robienia zakupów w lokalnych sklepach, zamiast kupować tylko w Internecie lub w hurtowniach poza naszym miastem. ”

Blockchain coraz częściej jest wykorzystywany w czasie pandemii do walki z COVID-19 – także na rynku turystyki. Niedawno technologię wykorzystały np. pod tym kątem Chiny.

Tagi
Blockchain koronawirus Wetzikon

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.