WeMade może kupić Bithumba

2021-04-18 Giełdy kryptowalut Wiadomości

Południowokoreański gigant z rynku gier może kupić Bithumba, jedną z największych giełd kryptowalut w kraju. Według doniesień Chosun, WeMade, firma […]

Południowokoreański gigant z rynku gier może kupić Bithumba, jedną z największych giełd kryptowalut w kraju. Według doniesień Chosun, WeMade, firma stojąca za serią Legend of Mir, jako ostatnia wyraziła zainteresowanie zakupem udziałów w platformie handlu kryptowalutami.

WeMade kupi giełdę kryptowalut?

Chosun poinformowało, że WeMade „wyłoniło się jako czarny koń” w wyścigu o zakup Bithumba. Media zacytowały anonimowego informatora z sektora bankowości inwestycyjnej, który stwierdził, że „zagraniczne firmy finansowe, które próbowały przejąć [giełdę], wycofały się z negocjacji”.

Portal twierdzi, że ​​jego źródła potwierdziły, że WeMade analizuje szereg opcji, które mogą obejmować m.in. zakup udziałów głównego akcjonariusza Lee Jung-hoona. Ponoć Lee chce za akcje 628 mln USD, ale zainteresowane strony wydają się być gotowe zapłacić za nie jedynie około 448 mln USD.

WeMadeFirma, która wchodzi na rynek kryptowalut

Choć WeMade nie chce komentować sprawy, coś jest na rzeczy. Jej spółka zależna WeMade Tree myśli ponoć o uruchomieniu platformy do handlu kryptowalutami. Firma wydała również parę tytułów gier, które korzystają z technologii blockchain i które wykorzystują cyfrowe waluty.

Wiadomo, że platforma handlowa WeMade Tree będzie działać jako rynek, na którym gracze mogą kupować i sprzedawać przedmioty w grze, w tym niewymienialne tokeny (NFT).

Chosun poinformowało, że przeszkodą dla transakcji może być fakt, że Lee chce dokonać sprzedaży gotówkowej, podczas gdy WeMade nie ma wystarczającej ilości płynnych aktywów, aby to się stało. Anonimowy informator z branży stwierdził, że WeMade może spróbować obejść ten problem, próbując zorganizować konsorcjum kupców.

Warto dodać, że rywalizacja dot. tego, kto kupi Bithumba, trwa od dawna. Wcześniej mówiono w tym kontekście o Deutsche Bank, Visa, Binance i Naver. We wrześniu zeszłego roku firma księgowa Samjong KPMG, doradca Bithumba w zakresie fuzji i przejęć, potwierdziła portalowi Cryptonews.com, że giełda faktycznie jest na sprzedaż. Cena może robić wrażenie. Sugeruje się, że chodzi o kwoty od 430 do 602 mln USD. Zdaniem niektórych ekspertów, wartość rynkowa platformy jest jednak dużo wyższa.

Tagi
bitcoin btc giełda giełda kryptowalut WeMade

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.