Blockchain na Welconomy Forum w Toruniu – relacja

Imprezy, spotkania, konferencje

Welconomy Forum, które w odbyło się w zeszłym tygodniu już po raz 26., tym razem przyciągnęło do Torunia również pasjonatów […]

Welconomy Forum, które w odbyło się w zeszłym tygodniu już po raz 26., tym razem przyciągnęło do Torunia również pasjonatów technologii blockchain. Cieszy to m.in. ze względu na skalę tego wydarzenia – jest to jedna z największych w naszym kraju konferencji poświęconych gospodarce.

Organizacji panelu poświęconego technologii łańcucha bloków podjął się Marek Parzyński – prezes BC&Law oraz członek zarządu w Izbie Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Zarówno wśród prelegentów, jak i wśród publiczności mogliśmy spotkać wiele osób aktywnie działających w branży. Było to świetne podsumowanie sytuacji na tym dynamicznie rozwijającym się, choć wciąż młodym rynku, jak również szansa na networking i rozmowy w kuluarach.

welconomy networking

Po networkingu i krótkim wprowadzeniu w temat spotkania, goście mogli wysłuchać Dr Scotta Stornetta, uważanego za jednego z prekursorów technologii blockchain. Ekspert przygotował wideo specjalnie dla goszczących w toruńskim hotelu Copernicus.

Scott Stornetta

Zastosowania technologii blockchain w administracji i ekonomii

W kolejnej części odbył się panel dyskusyjny na temat zastosowań technologii blockchain w administracji i ekonomii. Moderatorem dyskusji był Mariusz Sperczyński, seryjny przedsiębiorca, znany m.in. jako twórca firmy BitSecurities. Swoim spojrzeniem na ten temat podzielili się:

Vit Jedlicka – Prezydent Wolnej Republiki Liberlandu;
Dr hab. Krzysztof Piech – Profesor z Uniwersytetu Łazarskiego, Dyrektor Centrum Technologii Blockchain;
Filip Pawczyński – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, CEO w firmie FPTIM oraz Wiceprezes Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii;
Tomasz Sienicki – Blockchain Strategy Lead w Alior Bank S.A;
Tomasz Kozar – Cloud Technology Strategist w Microsoft Polska;
Dr Tomasz Smus – Twórca i CEO Blockchain Alliance;
Yonathan Parienti – Twórca i CEO w Horyou, wcześniej: Wiceprezes w JPMorgan Chase oraz Dyrektor Zarządzający w Bank of China

Regulacje branży blockchain w Polsce i na świecie

W następnym panelu dyskusyjnym poruszony został temat przyszłości regulacji branży blockchain w Polsce i na świecie. Dyskusję poprowadziła Dorota Zabłocka z firmy EY Law, specjalistka od prawa technologii łańcucha bloków i startupów. W rozmowie wzięli udział:

Bartosz Graś – BC & Law Ltd., Kijewski, Graś;
Dr Karl Sammut – Sammut Legal;
Massimo Donna – Partner w Paradigma Law&Strategy;
Szymon Murawski – Partner w Tax Matters, CFO w EMP Systems Ltd.;
Artur Bilski – Attorney at law, General Consuel at Ramp

Projekty ICO/STO z Polski i z zagranicy

Ostatnią część poprowadził Maksym Vysochanskiy, twórca BTC TV. Został tu poruszony temat projektów ICO oraz popularnego w ostatnim czasie modelu STO. Swoje projekty przedstawili:

Krzysztof Kostowski – CEO w Play Way S.A.;
Piotr Karbowski – CEO w CreativeForge Games;
Yonathan Parienti – Twórca oraz CEO w Horyou, wcześniej: Wiceprezes w JPMorgan Chase oraz Dyrektor Zarządający w Bank of China;
Bartosz Graś – BC & Law Ltd., Kijewski, Graś law firm

Prelegenci na swoim przykładzie udowodnili, że blockchain nieustannie dojrzewa i zdobywa kolejne, realne zastosowania, nie tylko usprawniając istniejące przedsiębiorstwa, ale również tworząc zupełnie nowe modele biznesowe. Podczas tej części mogliśmy zobaczyć konkretne studia przypadku, prezentujące zastosowania technologii w branży gier, a nawet wspierające realizację celów zrównoważonego rozwoju.

STO (Security Token Offering) to aktualnie jeden z najbardziej gorących tematów, ponieważ może w znacznym stopniu pomóc w dostosowaniu projektów z obszaru łańcucha bloków do rynkowych realiów.

welconomy blockchain

Miejmy nadzieję, że panel poświęcony technologii blockchain będzie towarzyszył Welconomy Forum również w kolejnych latach. Jest to niewątpliwie świetne miejsce do promowania tej niezwykłej technologii w świecie biznesu.

Słowa kluczowe
marek parzyński scott stornetta welconomy welconomy blockchain welconomy forum welconomy toruń

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.