Blockchain na Welconomy Forum w Toruniu – relacja

Imprezy, spotkania, konferencje

Welconomy Forum, które w odbyło się w zeszłym tygodniu już po raz 26., tym razem przyciągnęło do Torunia również pasjonatów […]

Welconomy Forum, które w odbyło się w zeszłym tygodniu już po raz 26., tym razem przyciągnęło do Torunia również pasjonatów technologii blockchain. Cieszy to m.in. ze względu na skalę tego wydarzenia – jest to jedna z największych w naszym kraju konferencji poświęconych gospodarce.

Organizacji panelu poświęconego technologii łańcucha bloków podjął się Marek Parzyński – prezes BC&Law oraz członek zarządu w Izbie Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Zarówno wśród prelegentów, jak i wśród publiczności mogliśmy spotkać wiele osób aktywnie działających w branży. Było to świetne podsumowanie sytuacji na tym dynamicznie rozwijającym się, choć wciąż młodym rynku, jak również szansa na networking i rozmowy w kuluarach.

welconomy networking

Po networkingu i krótkim wprowadzeniu w temat spotkania, goście mogli wysłuchać Dr Scotta Stornetta, uważanego za jednego z prekursorów technologii blockchain. Ekspert przygotował wideo specjalnie dla goszczących w toruńskim hotelu Copernicus.

Scott Stornetta

Zastosowania technologii blockchain w administracji i ekonomii

W kolejnej części odbył się panel dyskusyjny na temat zastosowań technologii blockchain w administracji i ekonomii. Moderatorem dyskusji był Mariusz Sperczyński, seryjny przedsiębiorca, znany m.in. jako twórca firmy BitSecurities. Swoim spojrzeniem na ten temat podzielili się:

Vit Jedlicka – Prezydent Wolnej Republiki Liberlandu;
Dr hab. Krzysztof Piech – Profesor z Uniwersytetu Łazarskiego, Dyrektor Centrum Technologii Blockchain;
Filip Pawczyński – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, CEO w firmie FPTIM oraz Wiceprezes Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii;
Tomasz Sienicki – Blockchain Strategy Lead w Alior Bank S.A;
Tomasz Kozar – Cloud Technology Strategist w Microsoft Polska;
Dr Tomasz Smus – Twórca i CEO Blockchain Alliance;
Yonathan Parienti – Twórca i CEO w Horyou, wcześniej: Wiceprezes w JPMorgan Chase oraz Dyrektor Zarządzający w Bank of China

Regulacje branży blockchain w Polsce i na świecie

W następnym panelu dyskusyjnym poruszony został temat przyszłości regulacji branży blockchain w Polsce i na świecie. Dyskusję poprowadziła Dorota Zabłocka z firmy EY Law, specjalistka od prawa technologii łańcucha bloków i startupów. W rozmowie wzięli udział:

Bartosz Graś – BC & Law Ltd., Kijewski, Graś;
Dr Karl Sammut – Sammut Legal;
Massimo Donna – Partner w Paradigma Law&Strategy;
Szymon Murawski – Partner w Tax Matters, CFO w EMP Systems Ltd.;
Artur Bilski – Attorney at law, General Consuel at Ramp

Projekty ICO/STO z Polski i z zagranicy

Ostatnią część poprowadził Maksym Vysochanskiy, twórca BTC TV. Został tu poruszony temat projektów ICO oraz popularnego w ostatnim czasie modelu STO. Swoje projekty przedstawili:

Krzysztof Kostowski – CEO w Play Way S.A.;
Piotr Karbowski – CEO w CreativeForge Games;
Yonathan Parienti – Twórca oraz CEO w Horyou, wcześniej: Wiceprezes w JPMorgan Chase oraz Dyrektor Zarządający w Bank of China;
Bartosz Graś – BC & Law Ltd., Kijewski, Graś law firm

Prelegenci na swoim przykładzie udowodnili, że blockchain nieustannie dojrzewa i zdobywa kolejne, realne zastosowania, nie tylko usprawniając istniejące przedsiębiorstwa, ale również tworząc zupełnie nowe modele biznesowe. Podczas tej części mogliśmy zobaczyć konkretne studia przypadku, prezentujące zastosowania technologii w branży gier, a nawet wspierające realizację celów zrównoważonego rozwoju.

STO (Security Token Offering) to aktualnie jeden z najbardziej gorących tematów, ponieważ może w znacznym stopniu pomóc w dostosowaniu projektów z obszaru łańcucha bloków do rynkowych realiów.

welconomy blockchain

Miejmy nadzieję, że panel poświęcony technologii blockchain będzie towarzyszył Welconomy Forum również w kolejnych latach. Jest to niewątpliwie świetne miejsce do promowania tej niezwykłej technologii w świecie biznesu.

Tagi
marek parzyński scott stornetta welconomy welconomy blockchain welconomy forum welconomy toruń

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.