ethereum

Weiss Ratings: Ethereum zdetronizowało Bitcoina

Wiadomości
bitbay zonda

Według Weiss Ratings Ethereum zdetronizowało Bitcoina. Nie chodzi o cenę ani kapitalizację, ale inne czynniki, takie jak: adopcja, technologia, dynamika rynku i ryzyko inwestycyjne. Weiss umieszcza teraz Ethereum (ETH) na pierwszym miejscu, przed Bitcoinem (BTC), Cardano (ADA), Litecoinem (LTC) i Stellar (XLM).

Weiss Ratings: Ethereum to król kryptowalut

W nowym rankingu widać, że Ethereum prześcignęło samego Bitcoina:

Weiss Ratings Ethereum

To nie wszystko. Ponadto agencja ratingowa kryptowalut określa Cardano jako coina z najlepszą technologią. Chodzi o hard fork Shelley. Analityk firmy Juan Villaverde mówił mediom, że Weiss uwzględniło zmiany technologiczne, jakie niesie za sobą podział łańcucha, w nowym rankingu.

Weiss uważa również Cosmos (ATOM), Fantom (FTM), Tezos (XTZ) i Ethereum za interesujące projekty pod względem technologii.

Nowa hossa ma mocniejsze fundamenty

Jeśli chodzi o stan rynku kryptowalut, Juan Villaverde mówi, że nowa hossa wydaje się mieć mocniejsze fundamenty, niż miało to miejsce wcześniej. Dodaje, że inwestorzy nadal koncentrują się jednak na nazwach o dużej kapitalizacji.

„Druga historia dotyczy perspektywy małej kapitalizacji. Widzieliśmy, jak małe projekty odnotowują gigantyczne zyski, gdy trwa prawdziwy wyścig byków na rynku kryptowalut. Schemat z tego tygodnia sugeruje nam, że rynki kryptowalut nie są jeszcze w pełni gotowe [na dużą hossę] i że wciąż czekają nas wyższe ceny. Zwykle widzimy, że mniejsze altcoiny przewyższają [w skokach kursów] rynek dużych kryptowalut, gdy hossa wejdzie w późniejsze etapy”

– mówi.

“Fakt, że wzrosty, które widzieliśmy do tej pory, koncentrowały się głównie na dużych nazwach, mówi nam, że  wśród uczestników rynku kryptowalut nadal istnieje wysoka ostrożność”

– dodał.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze konta na platformie, w tym miejscu możecie je szybko i sprawnie utworzyć: LINKTu zaś przeczytacie, jak łatwo i szybko utworzyć konto.

 

Tagi
bitcoin Cardano Ethereum

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.