za
bitcoin wybory

Według raportu, tylko 19% wszystkich wykopanych bitconów jest aktywnie tradeowanych

2020-06-19
Wiadomości

Jak wynika z najnowszego raportu firmy analizującej rynek kryptowalut i blockchaib – Chainalysis – niespełna jedna piąta wydobytych bitcoinów jest przedmiotem aktywnego handlu, podczas gdy pozostała część jest przechowywana przez inwestorów długoterminowych.

Zaledwie 19% bitcoinów jest aktywnie handlowane

Dane opublikowane przez firmę wskazują, że tylko 19% wszystkich wydobytych dotychczas bitcoinów zmienia swoich właścicieli. 20% bitcoinów przepadło, trafiając na martwe i zapomniane portfele (nie wspominając już o portfelu BTC należącym do anonimowego twórcy Bitcoina – Satoshi Nakamoto).

Około 60% bitcoinów w obiegu, jest przechowywane długoterminowo przez różnych uczestników rynku.

“Co więcej, te podmioty – czy to ludzie, czy przedsiębiorstwa – nigdy nie sprzedały więcej niż 25% bitcoinów, który kiedykolwiek otrzymali, i często trzymały się tych BTC przez wiele lat”.

– napisano w raporcie.

Więcej ciekwych danych od Chainalysis

Na 3,5 miliona Bitcoinów, które są aktualnie aktywnie handlowane, 96% wolumenu pochodzi od tak zwanych inwestorów detalicznych. Zazwyczaj, “detaliczny” inwestor odnosi się do każdego uczestnika rynku nie związanego z instytucją finansową, jednak w raporcie Chainalysis, jest to definiowane jako każdy podmiot, który dokonuje transakcji o wartości 10 000$ lub mniejszej w danym okresie czasu. W rezultacie, większość transferów na giełdy kryptowalutowe (ponad 625 tys.), każdego tygodnia od 2018 roku, następowało w kwotach od 10 USD do 1000 USD. Natomiast 125 tys. transferów było dokonanych w kwotach od 1000 USD do 10 000 USD.

Firma Chinalysis zestawiła te dane z liczbą profesjonalnych traderów. Badanie to obejmowało podmioty instytucjonalne, jednak nie wykluczało wielorybów, którzy prowadzą działalność niezależnie od instytucji.

Wykazało ono, że z 340 000 aktywnych traderów tygodniowo, 4% (około 14 200) to profesjonalni traderzy i są oni odpowiedzialni za 85% “wartości BTC wysyłanych na giełdy w dolarach”.

“Z tego powodu profesjonalni traderzy w największym stopniu przyczyniają się do dużych ruchów rynkowych, takich jak te obserwowane podczas dramatycznego spadku cen Bitcoina w marcu, gdy kryzys Covid-19 nasilił się w Ameryce Północnej. Jednakże, profesjonalnych traderów jest niewielu, przehandlowali oni takie kwoty robiąc zaledwie 39 000 transferów tygodniowo w 2020 roku”.

– powiedziała firma analityczna.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności