
Wedbush Securities inwestuje w amerykańską giełdę Buttercoin
W świat Bitcoina inwestuje coraz więcej firm. Rozpędu nabiera także rynek amerykański, gdzie o kolejnych firmach wspierających pierwszą na świecie kryptowalutę możemy usłyszeć praktycznie codziennie. Jedną z nich jest powiązana z Wall Street, Wedbush Securities.Ta zdecydowała się ostatnio na inwestycję w nowo powstałą amerykańską giełdę, Buttercoin.
Warte 1,3 miliarda dolarów, Wedbush Securities, oferuje międzynarodowe usługi finansowe i inwestycyjne. Występuje także w roli instytucji badawczej. Firma powstała w 1955 roku. Obecnie jej główna siedziba znajduje się w Los Angeles.
Wedbush już od jakiegoś czasu wykazywała poważne zainteresowanie ekosystemem Bitcoina, jednak jak dotychczas wzbraniała się od finansowego uczestnictwa w związanych z nim inwestycjach.
Cedric Dahl, prezes Buttercoin:
Zaistniała współpraca jest dowodem na to, że zarówno bezpieczeństwo ekosystemu bitcoin jak i podejście prawne wyewoluowały na przestrzeni ostatnich dwóch lat, do momentu w którym instytucje czyją się bezpiecznie inwestując w przestrzeń bitcoina.”
Wtóruje mu Gil Luria, jeden z dyrektorów Wedbush Securities.
Zdecydowaliśmy, że bitcoin i powiązane z nim technologie są bardzo ważnym trendem i w przyszłości będą kluczowym składnikiem sektora usług finansowych. Chcieliśmy zatem zaangażować się weń jak najszybciej i w jak największej skali”.
Nie wiadomo jaką konkretnie sumę firma zdecydowała się zainwestować w młodą giełdę. Sheri Kaiserman, jeden z dyrektorów Wedbrush wyznał jednak, że ta zamierza w przyszłości używać Buttercoin jako potencjalnego miejsca do realizacji inwestycji swoich klientów.
Buttercoin zachwyca nas pod wieloma względami. Oferuje on doskonały, niezawodny i godny zaufania system realizacji zleceń, jednakże największym plusem jest fakt powiązań platformy z amerykańskimi bankami.” – wyjaśnia Kaiserman.
Amerykańskej giełdzie już wcześniej udało się pozyskać dość znaczne środki na swoją działalność – pieniądze pochodziły od takich inwestorów jak: Google Ventures, Centralway Ventures, Y Combinator czy też Alexisa Ohaniana (współzałożyciela serwisu Reddit).
Cedric Dahl podkreśla, iż docelowa współpraca z Wedbush ma mieć charakter długoterminowy, przynosząc korzyści dla obu stron. W zamian za kreowanie dodatkowego wolumenu giełdy, Wedbush otrzymywać ma także atrakcyjne zniżki prowizyjne.
Według Dahla, Buttercoin ma być giełdą otwartą zarówno na klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców, jednak jej głównym celem jest amerykański sektor biznesowy, często zaniedbywany przez zagraniczne giełdy. Jednym z podstawowych problemów w takich przypadkach ma być wydłużony czas oczekiwania na realizację zagranicznych przelewów.
Już obecnie Buttercoin obsługuje takie firmy jak BitPay (jeden z czołowych procesorów płatności BTC) czy MegaBigPower (firma działająca w sektorze wydobywania bitcoinów).
Pragnąc zwiększać swoją płynność, platforma planuje również nawiązywać współpracę z innymi znaczącymi inwestorami – już teraz prowadzi rozmowy z potencjalnymi animatorami rynku, funduszami hedgingowymi, a także klientami instytucjonalnymi.
Inwestycja Wedbush to już kolejna pozytywna wieść tego typu na przestrzeni ostatnich tygodni dobiegająca ze świata Bitcoina. Poprzednie informacje o inwestycjach związanych z amerykańską giełdą Coinsetter czy też hiszpańską Coinffeine, świadczą o rosnącym zainteresowaniu nowymi technologiami ze strony zewnętrznych inwestorów coraz częściej lokujących swoje środki w dojrzewający ekosystem.
Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.
Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.
Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.
Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.