Warren Davidson

Kongresmeni Warren Davidson i Cynthia Lummis: musimy walczyć o prywatność, jaką daje BTC

Bitcoin
bitbay zonda

Politycy z USA, Cynthia Lummis i Warren Davidson, wypowiedzieli się na temat znaczenia Bitcoina i prywatności, jaką daje, podczas wywiadu na konferencji Bitcoin 2021 w Miami.

Warren Davidson i Cynthia Lummis mówią o BTC

Na dużej konferencji Bitcoin 2021, którą zorganizowano w Miami, kongresman Warren Davidson wraz z senatorką Cynthią Lummis odpowiadali na pytania dot. BTC. Pojawił się temat prywatności, jaką daje kryptowaluta. Davidson podzielił się też swoimi komentarzami na temat portfeli na kryptowaluty.

– Pod koniec roku (…) sekretarz Mnuchin mówił o zakazie dot. prywatnych portfeli – powiedział Davidson, odpowiadając na pytanie o możliwość nadmiernej regulacji kryptowalut w USA. – To okropne podejście – dodał.

Polityk jest pewny, że „jeśli nie będziemy chronić prywatnych portfeli, ktoś będzie próbował ich zakazać”.

Jak przypomniał, w grudniu 2020 r. Departament Skarbu USA zasugerował wprowadzenie ściślejszej kontroli portfeli aktywów cyfrowych. Nowe regulacje miałyby sprawić, że władze uzyskają większą ilość informacji o użytkowniku portfela.

– Chciałbym, żeby kraj potraktował zagrożenie dot. prywatności tak poważnie, jak traktuje zagrożenie dla drugiej poprawki – powiedział. Druga poprawka do Konstytucji USA daje obywatelom prawo do posiadania broni.

Lummis zauważyła z kolei, jak ważne jest edukowanie ludzi z rządu USA na temat Bitcoina.

Próbujemy stworzyć klub innowacji finansowych, abyśmy mogli wykorzystać go do edukowania członków Senatu USA i ich personelu na temat Bitcoina, jego zalet i tego, dlaczego jest tak wspaniałym atutem, i czemu może współgrać z dolarem amerykańskim – powiedziała. – Może być podstawową siecią na całym świecie i utrzymać dolara jako globalną walutę rezerwową, ale nadal pozwalać ludziom na dokonywanie transakcji w bardzo wolnościowy sposób – dodała.

Weszła też na temat inflacji, która uderza już w ludzi na niemal całym świecie.

Niezależnie od tego, czy jesteś w Wenezueli, gdzie inflacja jest skandalicznie wysoka i próbujesz przetransferować swoje oszczędności z kraju, czy gdzieś indziej, możesz zrobić to za pomocą Bitcoina. A w USA, jeśli dojdziemy do punktu, w którym doświadczamy [wysokiej] inflacji, (…) możemy również chcieć tej alternatywy – dodała.

Warren Davidson

Problemy Wenezueli

Przypomnijmy, że w ostatnich latach wspomniana przez nią Wenezuela odnotowała gwałtowny wzrost inflacji, do tego w warunkach mocnej zapaści gospodarczej, która jest częściowo związana z załamaniem się cen ropy naftowej w 2014 roku. Rząd starał się ratować gospodarkę emitując cyfrową walutę Petro. Niestety pomysł prezydenta Nicolasa Maduro nie pomógł i do teraz Wenezuelczycy żyją w coraz gorszych warunkach ekonomicznych.

Trudno dziwić się, że w takich okolicznościach mieszkańcy Wenezueli szukają innych walut. Rozliczają się za pomocą dolarów USA czy kryptowalut. Sytuacja nie jest bez precedensu. Już w odległej przeszłości ludzie w dobie wysokiej inflacji płacili np. zbożem czy nawet piwem lub papierosami.

Tagi
adopcja kryptowalut btc inflacja kongres senat USA Wenezuela

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 295,64 USD6,08%
EthereumETH
1158,31 USD9,95%
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
USD CoinUSDC
1,00 USD0,02%
Binance CoinBNB
233,80 USD7,79%
Binance USDBUSD
1,00 USD0,02%
XRPXRP
0,33 USD3,11%
CardanoADA
0,47 USD3,90%
SolanaSOL
35,78 USD8,80%
HEXHEX
0,04 USD10,42%
DogecoinDOGE
0,07 USD4,14%
DaiDAI
1,00 USD-0,04%
TRONTRX
0,07 USD4,10%
PolkadotDOT
7,04 USD4,40%
LEO TokenLEO
5,76 USD-1,93%
Wrapped BitcoinWBTC
20 291,46 USD5,96%
Shiba InuSHIB
0,00 USD5,33%
AvalancheAVAX
18,05 USD7,52%
Lido Staked EtherSTETH
1121,57 USD10,00%
PolygonMATIC
0,53 USD15,30%