Warren Buffett zmienił zdanie nt. BTC po lunchu z Sunem?

Bitcoin

Wspominaliśmy już o tym, że w końcu udało się zorganizować słynny lunch, w czasie którego spotkali się Warren Buffett i […]

Wspominaliśmy już o tym, że w końcu udało się zorganizować słynny lunch, w czasie którego spotkali się Warren Buffett i Justin Sun z TRON. Więcej o tym przeczytacie tutaj. Podczas posiłku ten drugi starał się przekonać legendarnego inwestora do BTC. Z jakim skutkiem?

Warren Buffett zmienia zdanie?

Podczas rozmowy z Justinem Sunem i innymi przedstawicielami branży technologii blockchain Warren Buffett wypowiedział się w kilku ważnych kwestiach.

Sun wspomina, że „Warren Buffett uważa, że ​​Bitcoin wciąż wymaga dużo pracy, aby udowodnić wartość blockchaina. Powiedziałem panu Buffettowi, że Bitcoin jest walutą dla następnego pokolenia, [ale] pan Buffett uśmiechnął się i powiedział: Jestem pewien, że mój wnuk wolałby odziedziczyć moje bogactwo w USD [a nie w BTC].”

Warren BuffettMimo wszystko Buffett uważa jednak, że sama ​​technologia DLT ma ogromny potencjał. Wiele firm, w które on sam już zainwestował, w tym JP Morgan, gigant z rynku banków, badają np. blockchaina i możliwości, jakie może on zaoferować. Jak mówi Justin Sun, miliarder jest ciekawy, jak DLT zmieni sferę płatności w nadchodzącej dekadzie.

„Warren Buffett uważa, że ​​blockchain ma duży potencjał i wiele firm z jego portfela [inwestycyjnego] bada go, np. JPMorgan. Jest ciekawy, jaką rolę blockchain odegra w branży płatniczej w ciągu najbliższych 10 lat. Mamy przed sobą dużo pracy!”

– wspomina dalej w social mediach Sun.

Inwestor o Tesli

Co ciekawe, Buffett ma dobrą opinię o Elonie Musku jako przedsiębiorcy. Jednocześnie uważa, że dziś ​​akcje Tesli nie są najlepszym aktywem do inwestowania. Jego zdaniem Tesla ma zbyt wielu konkurentów na rynku. Zapewne akcje spółki są w jego oczach mniej atrakcyjne z powodu ostatnich skoków ceny.

„Inwestowałem w Teslę od 2012 roku. Warren Buffett uważa, że ​​Elon Musk jest świetnym przedsiębiorcą, ale nie uważa, że ​​Tesla jest teraz dobrą inwestycją, ponieważ przemysł motoryzacyjny to duża konkurencja i wszyscy ci konkurenci posiadają duże rezerwy gotówki i tak łatwo nie zrezygnują [z walki na rynku]”

– spuentował Sun.

Tagi
Warren Buffet Warren Buffet lunch Warren Buffett bitcoin Warren Buffett Tesla

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.