za
cardano ada

W ten piątek Cardano ujawni termin wprowadzenia smart kontraktów

2021-08-11
Kryptowaluty

Charles Hoskinson to założyciel Cardano i dyrektor generalny IOHK. Oznajmił teraz, że długo oczekiwane inteligentne kontrakty Cardano zostaną uruchomione w terminie, który zostanie ogłoszony w najbliższy piątek. Termin ten będzie miał miejsce przed konferencją Cardano Summit 2021.

We wtorkowym podcaście wideo Hoskinson zauważył;

[…] mieliśmy dziś duże spotkanie i jakby przeszliśmy przez to, gdzie jesteśmy na postępie z inteligentnymi kontraktami. Odbyliśmy wiele dyskusji z partnerami i innymi osobami i wygląda na to, że jesteśmy na dobrej drodze do ogłoszenia daty w piątek. Czujemy się bardzo komfortowo z powodu tej daty i myślę, że jest ona bardzo osiągalna, myślę, że społeczność będzie z niej zadowolona.

Rozwój sieci Cardano

Założona w 2015 roku, Cardano (ADA) rozwinęła się w wysoce solidną i piątą największą globalną platformę blockchain. Sieć przygotowuje się teraz do uruchomienia swoich inteligentnych kontraktów, które pozwolą deweloperom budować i uruchamiać na niej dAppy. Zmiana ta jest istotna, ponieważ nie tylko zwiększy innowacyjność sieci, ale także liczbę członków społeczności.

W zeszłym tygodniu IOHK, będąca macierzystą spółką Cardano, ogłosiła Alonzo Purple Testnet, jako pierwszą publiczną sieć testową. Wszyscy operatorzy puli stakingowych, członkowie programu Plutus oraz giełdy mogą teraz uczestniczyć w sieci testowej. IOHK sprawdza również giełdy kryptowalutowe “Alonzo HF-ready”, aby zapewnić zero zakłóceń w transakcjach ADA po hard forku.

W odpowiedzi na ogłoszenia dotyczące inteligentnych kontraktów, ADA wzrosła o ponad 20 procent w ciągu ostatnich kilku dni. W czasie pisania tego tekstu, ADA była notowana po 1,85 USD za token. Kapitalizacja rynkowa ADA wynosi obecnie 59 miliardów dolarów, wzrastając z 38,9 miliardów dolarów w mniej niż miesiąc.

Dodatkowo wzrosła również aktywność deweloperów w sieci – podają eksperci z firmy analitycznej Santiment. Wynika to z faktu, że Alonzo Purple jest w pełni publiczny dla programistów. Poprzednie Alonzo Blue i Alonzo White były ograniczone do 50 użytkowników i 500 walidatorów, operatorów puli i deweloperów.

ADA i społeczność kryptowalutowa

Ponadto, wzrost może być związany z nowo wprowadzonymi Non-Fungible Tokens of Appreciation (NFTA) emitowanymi na blockchainie Cardano. NFTA są pierwszymi tego typu tokenami na świecie. Ponieważ są one zbudowane na Cardano i są natywne, nie będą wymagać inteligentnych kontraktów, tak jak tokeny ERC-20 Ethereum. Mówiąc prościej, każdy NFT lub NFTA będzie sam w sobie natywnym tokenem sieci ADA.

Mimo to, lipcowy rynek prognoz pokazał, że większość ludzi obstawia, że Cardano nie zdąży wprowadzić inteligentnych kontraktów do 1 października. Większość z nich jest przekonana, że daty wprowadzenia na rynek blockchainów najczęściej ulegają opóźnieniu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności