W Stanach Zjednoczonych za paszport zapłacisz w Bitcoinie

2020-11-15 Bitcoin

Płatności za usługę będą realizowane za pośrednictwem oddziału giełdy Coinbase – Coinbase Commerce. Paszport za BTC W USA pojawił się […]

Płatności za usługę będą realizowane za pośrednictwem oddziału giełdy Coinbase – Coinbase Commerce.

Paszport za BTC

W USA pojawił się kolejny zauważalny krok w kierunku adopcji kryptowalut. Peninsula Visa ogłosiła niedawno, że za niektóre usługi paszportowe będzie można zapłacić w BTC.

Do przetwarzania transakcji wykorzystany będzie bezpieczny procesor płatności Coinbase Commerce. Evan James, COO w Peninsula Visa powiedział:

„Nigdy wcześniej nikt nie był w stanie zapłacić za paszport amerykański w walucie cyfrowej. Jesteśmy zachwyceni, że możemy być pierwszą firmą w kraju, która oferuje tę alternatywną metodę płatności naszym cenionym klientom.

Czekamy na świat post COVIDowy, który, jak wierzymy, będzie bardziej cyfrowy niż kiedykolwiek wcześniej, oferując podróżnym możliwość płacenia za pośrednictwem Bitcoin czuję, że jest to właściwy ruch we właściwym czasie”.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy za odnowienie paszportu, zmianę nazwiska, drugi paszport i drugie odnowienie paszportu będzie można zapłacić w Bitcoinie.

Mimo że w tym roku światowa gospodarka poważnie ucierpiała w wyniku pandemii COVID-19, branża kryptowalut z całą pewnością zyskała na popularności. Zainteresowanie najstarszą kryptowalutą wzrosło do poziomu niespotykanego od czasu hossy w 2017 r., kiedy to cena BTC zbliżyła się do 20 000 USD.

Gdzie jeszcze zapłacisz Bitcoinami?

Jak informowaliśmy na początku września mieszkańcy Crypto Valley oraz firmy działające w kantonie Zug w Szwajcarii mogą płacić podatki w kryptowalutach. Z fiskusem można się rozliczyć w BTC i ETH pokrywając należność do 100 000 franków szwajcarskich (109 670 USD). Nowa inicjatywa podatkowa została powołana do życia, dzięki współpracy pomiędzy rządem, a Bitcoin Suisse AG, czołową kryptowalutową firmą brokerską.

W połowie bieżącego roku firma TAP Network weszła w partnerstwo z portfelem kryptowalutowym Uphold. Dzięki tej współpracy, użytkownicy portfela mogą płacić kryptowalutami, złotem oraz walutami fiat u ponad 250 000 sprzedawców na całym świecie.

W Australii usługa pozwalająca zapłacić rachunki za krypto powstała już w 2015 roku, dzięki umowie między Living Room of Satoshi a BPAY – liderem płatności elektronicznych w Australii. Australijczycy posiadający bitcoiny mogą nimi zapłacić podatki, opłacić rachunki, wykonać przelew na niemal dowolne konto bankowe w kraju, zasilić kartę kredytową oraz dokonać zakupu towarów/usług przez Internet.

 

Tagi
bitcoin btc paszport Stany Zjednoczone USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.