Wiadomości

VISA chce użyć blockchaina i stworzyć cyfrowego dolara! Wniosek patentowy jest już złożony

Amerykański gigant VISA, zajmujący się wydawaniem kart płatniczych chce stworzyć cyfrowego dolara, wykorzystując do tego celu technologię blockchain. Wiosek patentowy […]

Data publikacji: 17 maja 2020

bitbay

Amerykański gigant VISA, zajmujący się wydawaniem kart płatniczych chce stworzyć cyfrowego dolara, wykorzystując do tego celu technologię blockchain. Wiosek patentowy już wpłynął do Amerykańskiego Biura Patentowego i Znaków Towarowych (USPTO). Patent dotyczy stworzenia cyfrowej waluty na scentralizowanym komputerze przy użyciu technologii blockchain.

VISA z cyfrowym dolarem? Czy to możliwe?

Patent opisany jako „Cyfrowa waluta FIAT” został pierwotnie złożony przez VISA w dniu 8 listopada 2019 roku. Niestety procedury publikowania zgłoszeń patentowych trwają dość długo i dopiero 14 maja 2020 dokument został udostępniony przez USPTO.

Komputer jednostki centralnej powoduje usunięcie waluty fizycznej z obiegu w systemie walutowym.

Patent Visa opisany jest jako komputer jednostki centralnej, który odbiera żądania zawierające numer seryjny i nominał fizycznej waluty. Utworzenie waluty cyfrowej i usunięcie waluty fizycznej z obiegu w systemie walutowym jest rejestrowane na blockchainie.

Dokument do wglądu pod tym linkiem: LINK

Patent ten dotyczy nie tylko cyfrowych dolarów, ale także innych walut cyfrowych banku centralnego, takich jak funty, jeny i euro, dzięki czemu fizyczna waluta banku centralnego w dowolnym miejscu na świecie może zostać zdigitalizowana.

Czy Kongres będzie wspierał cyfrowego dolara VISY?

Kongres rozważał stworzenie cyfrowego dolara podczas debaty nad ustawą CARES, trzecim pakietem pomocy dla COVID-19. Chociaż cyfrowy dolar nie został uwzględniony w ostatecznych przepisach, zarówno Izba, jak i Senat wprowadziły odrębne rachunki, które chcą legalnie stworzyć cyfrowego dolara w Rezerwie Federalnej, a także cyfrowy portfel dolara w amerykańskim skarbcu. Sugerowano, że dolar cyfrowy zapewni korzyści ekonomiczne i możliwie uniwersalny podstawowy dochód Amerykanom.

Powyższa grafika ilustruje model kryptowalutowego systemu, który chce stworzyć VISA.

Blockchain Ethereum potencjalnym kandydatem?

Wśród potencjalnych kandydatów, najczęściej wymienianym jest blockchain Ethereum. Pod uwagę VISA bierze także inne mechanizmy konsensusu.

„Mechanizm konsensusu może się różnić w zależności od wdrożonego protokołu. Niektóre przykładowe mechanizmy konsensusu… to proof of stake (PoS), bizantyjskie algorytmy odporne na awarie…

Możliwe też, że VISA skorzysta z open source-owego projektu oferowanego przez Hyperledger. A jakie są Wasze typy?

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion