za
trump ustawa

W USA nadal trwa sprawa dot. Virgila Griffitha z Fundacji Ethereum

Binance Launchpool

W USA trwa sprawa dot. informatyka z Fundacji Ethereum, Virgila Griffitha, który wygłosił w Korei Północnej prelekcję dot. blockchaina. Ponoć podpowiedział on władzom reżimu Kimów, co mogą robić, by unikać sankcji gospodarczych, wykorzystując do tego kryptowaluty.

Virgil Griffith przed sądem

Prawnicy reprezentujący rząd Stanów Zjednoczonych złożyli notę ​​prawną sprzeciwiającą się oddaleniu zarzutów wobec Virgila Griffitha, byłego członka Fundacji Ethereum, oskarżonego o współpracę z rządem Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD).

Według akt sądowych złożonych 19 listopada w południowym dystrykcie Nowego Jorku, prokuratorzy odnieśli się do wniosku Griffitha z 22 października, który sugerował, by oddalić postawione mu zarzuty jako „nieskuteczne”. Zespół prawny rządu USA twierdzi, że były badacz Fundacji Ethereum świadczył usługi dla KRLD. By to wytłumaczyć posłużono się analogią obywatela USA, który przekazuje tajemnice nuklearne Stanów Zjednoczonych naukowcom z innego kraju:

„Prosta hipoteza obnaża absurdalność stanowiska Griffitha. Logika Griffitha pozwoliłaby amerykańskiemu fizykowi na podróż do KRLD i wyjaśnienie zasad stojących za [budową] broni jądrowej na konferencji fizyków z Korei Północnej [póki] nie pobierałby on za to żadnych opłat, a pragnienie reżimu budowy broni jądrowej nie miało charakteru ekonomicznego”.

Problemy Griffitha

Virgil GriffithAmerykański sąd okręgowy oskarżył Griffitha o spisek mający na celu naruszenie międzynarodowej ustawy o nadzwyczajnych uprawnieniach ekonomicznych po prezentacji, którą wygłosił on na konferencji w Korei Północnej. Przemówienie rzekomo zawierało informacje, które agenci służb z Korei Północnej mogliby wykorzystać do obejścia sankcji gospodarczych za pomocą kryptowalut i technologii blockchain.

Władze federalne twierdzą, że Griffith wiedział, że KRLD była szczególnie zainteresowana metodami obejścia sankcji za pomocą łańcucha bloków. Twierdzą, że Griffith wysłał nawet wiadomość do współpracownika, w której stwierdził, że planuje ułatwić transakcję wartą 1 ether (ETH) „między Koreą Północną i Południową”, wiedząc, że naruszy to sankcje.

Griffith argumentował, że jego prezentacja była „wysoce ogólną przemową opartą na publicznie dostępnych informacjach” i że nie otrzymał zapłaty za swój udział w konferencji, a przemówienie nie miało „ekonomicznej użyteczności”. Dlatego twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne, a samo przemówienie jest chronione na mocy Pierwszej Poprawki.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności