Bitcoin

Van Eck: Bitcoin jest mniej zmienny niż część akcji S&P 500

W piątek firma Van Eck opublikowała nowe badanie wskazujące, że cena Bitcoina jest mniej zmienna niż wiele akcji notowanych na […]

Data publikacji: 22 listopada 2020

bitbay

W piątek firma Van Eck opublikowała nowe badanie wskazujące, że cena Bitcoina jest mniej zmienna niż wiele akcji notowanych na S&P 500.

W jednym z wpisów na blogu niemiecki emitent produktów giełdowych powiedział, że choć Bitcoin od dawna uważany jest za „rodzące się i niestabilne aktywo poza rynkami akcji i rynkami kapitałowymi”, to tak naprawdę jego zmienność jest porównywalna do zmienności największych firm na świecie.

Od początku roku 29% akcji S&P 500 doświadczyło większych wahań cenowych niż w cyfrowa waluta. Aż 22% firm wykazało się większą zmiennością w ciągu ostatnich 90 dni.

Bitcoin vs Złoto

Badania te są szczególnie ciekawe dlatego, że sztandarowa oferta Van Eck w dużej mierze dot. klasy aktywów od dawna uważanej za konkurencyjną dla Bitcoina, czyli złota.

Spośród zarządzanych przez firmę Van Eck aktywów o wartości prawie 50 miliardów dolarów większość jest związana ze złotem. Firma założyła pierwszy fundusz akcji złota w 1968 r. (INIVX), a w 2006 roku powstał obecnie bardzo popularny ETF kopalni złota (GDX).

Pomimo skupienia się na kruszcu, Van Eck nigdy nie wstydził się tego, że bada rozwiązania oparte na Bitcoinie. Obecnie firma oferuje inwestorom instytucjonalnym bitcoinowy produkt giełdowy, a wcześniej składała też wnioski do SECu o możliwość stworzenia bitcoinowego ETF.

Spółka opublikowała niedawno inny raport, w którym twierdzi, że inwestorzy instytucjonalni powinni rozważyć wprowadzenie Bitcoinów do swojego portfela.

Inwestorzy instytucjonalni

Biorąc pod uwagę przeszkody regulacyjne, które Van Eck napotkał podczas swojego ostatniego przedsięwzięcia, to badanie mogło mieć na celu złagodzenie obaw SEC. Inwestorzy instytucjonalni do tej pory wykazali niezwykły apetyt na Bitcoina i inne kryptowaluty.

W ostatnim czasie w świat cyfrowych aktywów weszły firmy takie jak MicroStrategy, Square Jack’a Dorseya czy Stone Ridge. Wszystkie z nich poczyniły ogromne inwestycje w najstarszą kryptowalutę.

Oprócz tego cyfrowymi aktywami interesują się ogromne platformy takie jak PayPal czy AirBnb. Ostatnio gigant płatności uruchomił krypto usługi dla obywateli USA. Airbnb natomiast powoli zaczyna się przekonywać do kryptowalut, pomimo swojego wcześniejszego, negatywnego stanowiska.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion