za
uniswap

Uniswap umożliwi zakup kryptowalut za pomocą kart kredytowych

Uniswap umożliwi swoim użytkownikom kupowanie wybranych kryptowalut za pomocą kart debetowych i kredytowych. Może to znacznie ułatwić nabywanie tego typu cyfrowych aktywów.

Uniswap ułatwi nam inwestowanie w kryptowaluty

Zdecentralizowana giełda Uniswap nawiązała właśnie współpracę z firmą fintech Moonpay, aby umożliwić użytkownikom kupowanie kryptowalut w jej aplikacji internetowej za pomocą kart debetowych, kredytowych i przelewów bankowych. Opcja przelewu bankowego jest wdrażana dla użytkowników w większości stanów USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA).

W ogłoszeniu z 20 grudnia, Uniswap poinformował, że jego użytkownicy będą mogli teraz w ciągu kilku minut zamienić walutę fiducjarną na kryptowalutę w sieci głównej Ethereum, Polygon, Optimism i Artibrum.

Według Uniswap zdecentralizowane giełdy (DEX) są znacznie bezpieczniejszą opcją niż giełdy scentralizowane (CEX) ze względu na wbudowaną ochronę użytkownika, samoobsługowe portfele czy przejrzystą księgę publiczną.

Początkowo Uniswap będzie obsługiwał dai, USD coina, ethera, tethera, wrapped bitcoin i wrapped ethera (wETH).

Firma przyznała, że wdrażanie zdecentralizowanych finansów (DeFi) było główną przeszkodą w adopcji kryptowalut, ponieważ CEX są postrzegane przez użytkowników jako wygodniejsze pomimo związanego z nimi ryzyka. Uniswap ma nadzieję, że nowa usługa to zmieni.

Wiadomość dot. nowej usługi ogłoszono na Twitterze:

Zmiany na rynku

Ogłoszenie Uniswap pojawia się w czasie, gdy upadło kilka scentralizowanych platform kryptowalutowych, z których największą jest FTX. Bankructwo tej ostatniej spowodowało, że spora część inwestorów zaczęła obawiać się korzystania ze scentralizowanych rozwiązań, co może doprowadzić do zmian na rynku – wzrostu znaczenia DEX-ów.

Uniswap także potrafi jednak wzbudzać spore kontrowersje. Niedawno z ostrą reakcją niektórych członków społeczności spotkała się ostatnia aktualizacja polityki prywatności giełdy. Ta uwzględnia przechowywanie danych użytkowników, co dla wielu jest sprzeczne z podstawowymi wartościami środowiska kryptowalut.

Polityka prywatności, zaktualizowana 17 listopada, ujawniła, że giełda będzie gromadzić publicznie dostępne dane z blockchaina, informacje o urządzeniach użytkowników – te dot. przeglądarki i systemów operacyjnych – a także informacje o interakcjach użytkowników z dostawcami usług.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności