Bitcoin

Ukraiński rząd sfinansował program edukacyjny o kryptowalutach

Ukraiński rząd sponsoruje edukacyjny kurs internetowy o kryptowalutach. To efekt nowej decyzji ukraińskiego Ministerstwa Transformacji Cyfrowej. Resort ma na celu [...]

Data publikacji: 28 listopada 2020

bitbay

Ukraiński rząd sponsoruje edukacyjny kurs internetowy o kryptowalutach. To efekt nowej decyzji ukraińskiego Ministerstwa Transformacji Cyfrowej. Resort ma na celu edukację obywateli o kryptowalutach, blockchainie i Bitcoinie (BTC).

Ukraiński rząd sfinansował program o kryptowalutach

Program wystartował w środę i został opracowany we współpracy z Binance, Hacken i Crystal Blockchain w ramach programu „Diia.Digital Education” rządu ukraińskiego.

Projekt składa się z ośmiu odcinków trwających od 6 do 12 minut, które wyjaśniają podstawowe pojęcia związane z kryptowalutami i blockchainem. Program prowadzi Andriy Onistrat, przedsiębiorca i były bankier, który przeprowadza wywiady z gośćmi pracującymi w branży blockchain.

Pierwszy odcinek, dostępny na YouTube, przedstawia koncepcję kryptowalut jako księgi rozliczeniowej, której nie można sfałszować. Szczególną uwagę zwraca się na koncepcję audytowalności łańcuchów, przy czym Onistrat zauważa, że ​​Narodowy Bank Ukrainy (jak i inny bank centralny) zawsze może zdecydować o znacznym zwiększeniu podaży hrywny, narodowej waluty Ukrainy. W przypadku BTC to zaś, jak wiemy, niemożliwe. Ivan Paskar, menedżer marketingu Binance na Ukrainie, wyjaśnia, w jaki sposób Bitcoin utrzymuje niezmienną, podlegającą audytowi podaż.

Duet mówi również o bardziej złożonych ideach, wspominając o Ethereum, inteligentnych kontraktach i zdecentralizowanych giełdach. Pomimo przyjaznego dla początkujących użytkowników BTC formatu programu, Onistrat zadawał Paskarowi kilka trudniejszych pod kątem technologii pytań – na przykład, w jaki sposób można pogodzić ideały decentralizacji i wolności z wymogami identyfikacyjnymi obserwowanymi w wielu scentralizowanych giełdach.

Widzowie otrzymują certyfikat ukończenia kursu po obejrzeniu wszystkich odcinków.

Warto dodać, że inicjatywa ta wpisuje się w dążenie ukraińskiego rządu do osiągnięcia większych kompetencji cyfrowych obywateli w tym kraju. Inne programy oferowane przez ministerstwo obejmują „cyfrowe lekcje dla nauczycieli” i serię „jak zostać blogerem na YouTube”.

Regulacja rynku kryptowalut

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy naciskało wcześniej na władze, by te wprowadziły jaśniejsze przepisy dotyczące firm kryptowalutowych w tym kraju, co doprowadziło niektórych do wniosku, że kraj chce być dobrze przygotowany do przyciągnięcia do siebie dobrze prosperującego ekosystemu kryptowalutowego.

Dodajmy, że przykładowo samo Binance współpracuje z ministerstwem ds. cyfryzacji już od zeszłego roku, kiedy to podpisało z resortem specjalny „protokół ustaleń”. Firma ma pomóc w opracowaniu przepisów dotyczących kryptowalut w tym kraju.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion