fbpx

Wiadomości

Twórca Xapo: Bitcoin jest na tym etapie, co Internet w 1992 roku. Co to oznacza dla użytkowników?

Wences Casares, twórca bitcoinowego portfela Xapo stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga, że może zająć jeszcze lata, abyśmy przekonali się czy […]

Wences Casares, twórca bitcoinowego portfela Xapo stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga, że może zająć jeszcze lata, abyśmy przekonali się czy kryptowaluty osiągną sukces.

 

Wences Casares, twórca bitcoinowego portfela Xapo, stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga, że może zająć jeszcze lata, abyśmy przekonali się czy kryptowaluty osiągną sukces.

 

W wywiadzie dla Bloomberga, Casares stwierdził, że BTC to „intelektualny eksperyment” i może zająć lata, zanim udowodni swój sukces. Dodał, że „to może zadziałać lub nie”, zaznaczając, że Bitcoin wciąż jest na wczesnej fazie rozwoju, porównywalnej do Internetu w 1992 roku. W wypowiedzi wyraził jednak swój optymizm, twierdząc, że sukces jest w tym przypadku znacznie bardziej prawdopodobny niż porażka.

 

Argentyńczyk znany w społeczności jako „Patient Zero” miał również wpływ na popularyzację kryptowalut w Dolinie Krzemowej. W 2014 roku założył firmę Xapo, oferującą portfel Bitcoin z mechanizmem cold storage i kartę płatniczą obsługującą BTC.

Casares przewidział, że zajmie minimum 7 lat, aby móc stwierdzić, czy BTC okazało się sukcesem. Jeśli tak się okaże, BTC stanie się niepolitycznym globalnym standardem przechowywania i przekazywania wartości. Ekspert dodał:

 

„Potrzebujemy niepolitycznego standardu wartości, którego na ten moment nie mamy. Jeśli zapytasz o turecką lirę, otrzymasz cenę w BTC, kiedy zapytasz o cenę baryłki ropy, otrzymasz kwotę w BTC, jeśli zapytasz o cenę USD, otrzymasz cenę w BTC.”

 

Warto zauważyć, że entuzjasta Bitcoina powiedział, że nie zastąpi on walut fiat, ponieważ nie miałoby to sensu. Dodał, że twierdzienie, że blockchain może zmienić ideę aktywów, odłączając je od centralnych punktów” nie ma żadnego sensu. Według Casaresa BTC zostanie niepolitycznym standardem wartości. W minionym roku przewidział on, że cena BTC osiągnie 1 mln USD w ciągu najbliższych 5-10 lat.

 

W odniesieniu do blockchaina, Casares stwierdził w styczniu, że tylko jeden z łańcuchów bloków stanie się globalnym przekaźnikiem wartości. Według twórcy Xapo, przyszłość kryptowalut leży w kooperacji w ramach jednego głównego blockchaina, a najbardziej prawdopodobnym wyborem będzie łańcuch bloków Bitcoina.

Dla tych, którzy wierzą w ideę Bitcoina i kryptowalut, słowa Casaresa mają z pewnością pozytywne przesłanie. Jeśli Bitcoin rzeczywiście znajduje się na tym etapie, co Internet na początku lat 90 i rozwinie się na podobną skalę, to hodlowanie może okazać się bardzo zyskowną strategią.

coinquista rejestracja na gieldzie

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.