Wiadomości

Nastolatek, którego oskarża się o atak hakerski na Twittera, został właśnie aresztowany

Władze aresztowały nastolatka, który jest ponoć mózgiem operacji dot. niedawnego włamania na Twittera. 17-latek, który pokonał Twittera „Wczesnym rankiem FBI, […]

Data publikacji: 1 sierpnia 2020

bitbay

Władze aresztowały nastolatka, który jest ponoć mózgiem operacji dot. niedawnego włamania na Twittera.

17-latek, który pokonał Twittera

„Wczesnym rankiem FBI, IRS, amerykańskie tajne służby i organy ścigania na Florydzie aresztowały 17-latka w mieście Tampa na Florydzie – oskarżając go o bycie „mózgiem” największego w dziejach naruszenia [systemów] bezpieczeństwa i prywatności na Twitterze”

– czytamy w artykule z 31 lipca w The Verge.

Przypomnijmy, że chodzi o atak hakerski, który miał miejsce w lipcu i w ramach którego włamano się na wiele popularniejszych kont na Twitterze, w tym należących do Elona Muska, Joe’ego Bidena i Billa Gatesa.

„Nasze biura przedstawiły 30 zarzutów dot. popełnionych przestępstw przeciwko Clarkowi, w tym zorganizowanego oszustwa, oszustw komunikacyjnych, kradzieży tożsamości i włamań”

– powiedział wczoraj Andrew Warren, prokurator stanowy z Hillsborough, na konferencji prasowej.

Nastolatek o nazwisku Clark

Mieszkający na Florydzie nastolatek, który pokonał Twittera, ma na nazwisko Clark i ma 17 lat. Tyle tylko o nim wiadomo. Teraz stanie przed sądem.

Warren dodał, że system prawny stanu Floryda pozwala „na większą elastyczność w oskarżaniu nieletniego jako osoby dorosłej w takiej właśnie sprawie dot. oszustwa finansowego”.

Warren powiedział, że nie ma pewności, czy Clark miał jakiś wspólników.

„(…) to nie był zwykły 17-latek. To był bardzo wyrafinowany atak na skalę niespotykaną wcześniej”

– dodał.

twitter nastolatekPonoć w sprawę zamieszane są jednak jeszcze inne młode osoby. Chodzi o 19-letniego mieszkańca Wielkiej Brytanii, Masona Shepparda, znanego również jako „Chaewon”, 22-letniego mieszkańca Orlando na Florydzie, Nima Fazeli’ego, znanego również jako „Rolex”, oraz anonimowego „nieletniego” z Tampy na Florydzie.

„Dzisiejsze ogłoszenie oskarżenia pokazuje, że radość z nikczemnego włamywania się do bezpiecznego środowiska [Twittera] dla samej przyjemności lub zysku będzie krótkotrwała”

– powiedział w oświadczeniu Departamentu Sprawiedliwości David Anderson, prokurator USA na Północny Okręg Kalifornii.

Wiadomo, że starania Clarka i jego ewentualnych wspólników, by włamać się na Twittera, rozpoczęły się jeszcze 3 maja 2020 r., a zakończyły sukcesem 16 lipca 2020 r. Po przejęciu topowych kont haker promował w social mediach scam wyłudzający BTC.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion