Nastolatek, którego oskarża się o atak hakerski na Twittera, został właśnie aresztowany

Wiadomości

Władze aresztowały nastolatka, który jest ponoć mózgiem operacji dot. niedawnego włamania na Twittera. 17-latek, który pokonał Twittera „Wczesnym rankiem FBI, […]

Władze aresztowały nastolatka, który jest ponoć mózgiem operacji dot. niedawnego włamania na Twittera.

17-latek, który pokonał Twittera

„Wczesnym rankiem FBI, IRS, amerykańskie tajne służby i organy ścigania na Florydzie aresztowały 17-latka w mieście Tampa na Florydzie – oskarżając go o bycie „mózgiem” największego w dziejach naruszenia [systemów] bezpieczeństwa i prywatności na Twitterze”

– czytamy w artykule z 31 lipca w The Verge.

Przypomnijmy, że chodzi o atak hakerski, który miał miejsce w lipcu i w ramach którego włamano się na wiele popularniejszych kont na Twitterze, w tym należących do Elona Muska, Joe’ego Bidena i Billa Gatesa.

„Nasze biura przedstawiły 30 zarzutów dot. popełnionych przestępstw przeciwko Clarkowi, w tym zorganizowanego oszustwa, oszustw komunikacyjnych, kradzieży tożsamości i włamań”

– powiedział wczoraj Andrew Warren, prokurator stanowy z Hillsborough, na konferencji prasowej.

Nastolatek o nazwisku Clark

Mieszkający na Florydzie nastolatek, który pokonał Twittera, ma na nazwisko Clark i ma 17 lat. Tyle tylko o nim wiadomo. Teraz stanie przed sądem.

Warren dodał, że system prawny stanu Floryda pozwala „na większą elastyczność w oskarżaniu nieletniego jako osoby dorosłej w takiej właśnie sprawie dot. oszustwa finansowego”.

Warren powiedział, że nie ma pewności, czy Clark miał jakiś wspólników.

„(…) to nie był zwykły 17-latek. To był bardzo wyrafinowany atak na skalę niespotykaną wcześniej”

– dodał.

twitter nastolatekPonoć w sprawę zamieszane są jednak jeszcze inne młode osoby. Chodzi o 19-letniego mieszkańca Wielkiej Brytanii, Masona Shepparda, znanego również jako „Chaewon”, 22-letniego mieszkańca Orlando na Florydzie, Nima Fazeli’ego, znanego również jako „Rolex”, oraz anonimowego „nieletniego” z Tampy na Florydzie.

„Dzisiejsze ogłoszenie oskarżenia pokazuje, że radość z nikczemnego włamywania się do bezpiecznego środowiska [Twittera] dla samej przyjemności lub zysku będzie krótkotrwała”

– powiedział w oświadczeniu Departamentu Sprawiedliwości David Anderson, prokurator USA na Północny Okręg Kalifornii.

Wiadomo, że starania Clarka i jego ewentualnych wspólników, by włamać się na Twittera, rozpoczęły się jeszcze 3 maja 2020 r., a zakończyły sukcesem 16 lipca 2020 r. Po przejęciu topowych kont haker promował w social mediach scam wyłudzający BTC.

Słowa kluczowe
atak hakerski Twitter USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.