za
Zdecentralizowane Finanse DeFi

Trzy największe protokoły ETH odpowiadają za 47% TVL DeFi

2021-04-15
DeFi

Całkowita zablokowana wartość (TVL) w zdecentralizowanych finansach osiągnęła kolejny kamień milowy. W dniu 13 kwietnia TVL odnotowało kolejny rekord wszech czasów na poziomie 54,09 miliardów dolarów.

Compund, Maker oraz Uniswap odpowiadają za niemal połowę TVL

Według danych Defi Pulse, trzy największe protokoły odpowiadają za prawie połowę całkowitej tej wartości. Aż 47,19% TVL należy do Compund, Maker oraz Uniswap – 25,53 miliardy dolarów.

Protokół Compound (COMP) działający w ramach łańcucha Ethereum (ETH) osiągnął szczyt na poziomie 10,88 mld USD. Kolejny projekt to Maker (MKR), również oparty na Ethereum. W platformie zablokowano już 8,7 mld USD. Oba protokoły należą do sektora kryptowalutowych pożyczek. Na trzecim miejscu plasuje się Uniswap, tym razem zdecentralizowana giełda (DEX). Łączna wartość zablokowana w Uniswap to 5,95 miliarda dolarów.protokoły defi

ATH w sektorze DeFi odzwierciedla trwającą hossę na światowych rynkach kryptowalut. Całkowita zablokowana wartość pokazuje jasny obraz tego, co dzieje się w całym ekosystemie cyfrowych walut.

Należy zauważyć, że blockchain Ethereum stanowi w większości podstawę aplikacji DeFi. ETH jest w nich używane jako jedna z opcji zabezpieczenia. Wzrost TLV sugeruje rosnącą użyteczność sieci ethereum. Miesiąc temu, ethereum zablokowane w DeFi osiągnęło rekordowy poziom 16,5 miliarda dolarów. Tak wysoka liczba stanowiła wtedy 8,3% jego podaży.

Rosnące TVL, pcha też wartość ETH wyżej na północ. Nie przypadkowo, cena tokena również osiągnęła dziś rekordowy poziom w korelacji z sektorem DeFi.

Rynek DeFi czerpie z rosnącego sektora kryptowalutowego

Od początku roku rynek kryptowalut gwałtownie zyskał na wartości, a całkowita wartość zablokowana DeFi osiągała rekord za rekordem.

Wzrost całkowitej zablokowanej wartości jest wskaźnikiem stale rozwijającego się świata DeFi. Wahania cen aktywów mogą jednak wpłynąć na TVL DeFi, ponieważ wartość zależy od ceny Ethereum.

Wartość ta wskazuje również na to, że protokoły służą celom, do których zostały stworzone. Nie musi to jednak oznaczać, że do sektora DeFi wchodzi nowy kapitał i użytkownicy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności