Donald Trump – czy może zakazać kryptowalut?

2019-07-15 Bitcoin

Ekonomista Alex Krueger uważa, że prezydent Donald Trump mógłby próbować zakazać Bitcoina, ale jest mało prawdopodobne, że to zrobi. Trump […]

Ekonomista Alex Krueger uważa, że prezydent Donald Trump mógłby próbować zakazać Bitcoina, ale jest mało prawdopodobne, że to zrobi.

Trump w zeszłym tygodniu po raz pierwszy ujawnił swoją opinię nt. kryptowalut – ze szczególnym naciskiem na Bitcoina i LibraCoin. Jego tweety były niestety zbiorem stereotypów w kwestii cyfrowych walut (BTC służy przestępcom i do różnych nielegalnych działań).

Niektórzy uważają, że krytyczna opinia Trumpa na temat cyfrowych walut wpłynęła na kurs BTC i rezultatem są ostatnie spadki na rynku.

Czy Donald Trump może zakazać kryptowalut?

Głos w sprawie poglądów Trumpa zabrał Alex Krueger. Twierdził on, że teoretycznie prezydent USA mógłby próbować podjąć próbę zakazania kryptowalut. Wątpliwe jest jednak to, czy odniósłby w tej kwestii sukces.

Jak można byłoby uderzyć w główną cyfrową walutę? Krueger sugeruje, że można byłoby zakazać inwestowania w nią inwestorom detalicznym i instytucjonalnym. W ten sposób Biały Dom spowodowałby, że Bitcoin byłby częściowo izolowanym i niepłynnym aktywem. Przynajmniej w świecie zachodnim.

Drugi sposób to naciskanie przez Trumpa na banki, by te nie mogły obsługiwać firm z rynku kryptowalut lub tak zaostrzyć kryteria dla tego typu podmiotów, by założenie rachunku bankowego stało się w praktyce niemożliwe.

W rzeczywistości jednak Trump musiałby przekonać Kongres o potrzebie zakazu Bitcoina. Wątpliwe jednak by taki wniosek uzyskał większość wśród polityków.

Mówiąc krótko: zakaz jest zatem wykonalny, ale prawdopodobieństwo, że stanie się realny jest wyjątkowo niskie.

Demokraci chcą uderzyć w LibraCoin

trumpKrytyczna opinia Trumpa dot. Bitcoina i LibraCoin Facebooka zbiegła się z informacjami dot. projektu ustawy, za którym stoją polityczni oponenci prezydenta – politycy Partii Demokratycznej. Chcą oni wprowadzić w życie przepisy, które niemal uniemożliwiałyby dużym firmom technologicznym emisje cyfrowych walut.

Kopię projektu ustawy otrzymał Reuters. Znajduje się w niej zapis:

„Duże platformy nie mogą tworzyć, utrzymywać ani obsługiwać aktywów cyfrowych, które mają być szeroko stosowane jako nośnik wymiany, jednostka rozliczeniowa, magazyn wartości (…).”

Projekt dokumentu pt. „Keep Big Tech Out Of Finance Act” jest napisany tak, by wprost dotknąć Facebooka. Ustawa opisuje dużą firmę technologiczną jako podmiot operujący głównie platformą internetową z rocznym przychodem w wysokości co najmniej 25 miliardów dolarów.

Tagi
Demokraci bitcoin Demokraci btc Donald Trump bitcoin Donald Trump Libracoin FED Fed btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.