Trump rozważa ułaskawienie twórcy SilkRoad

2020-12-16 Regulation

Jest możliwe, że założyciel Silk Road, Ross Ulbricht otrzyma drugą szanse. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podobno rozważa jego ułaskawienie. […]

Jest możliwe, że założyciel Silk Road, Ross Ulbricht otrzyma drugą szanse. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podobno rozważa jego ułaskawienie.

Czy założyciel Silk Road dostanie drugą szansę?

Założyciel Silk Road został uwięziony przez władze USA już w 2013 roku. Od tego czasu odbywa karę podwójnego dożywocia bez możliwości warunkowego zwolnienia. Wg dzisiejszych informacji od The Daily Beast, która powołuje się na anonimowe źródła, rząd USA analizuje ostatnio sprawę założyciela Silk Road. Obecny prezydent USA został również poinformowany o sprawie Ulbrichta, w tym o zarzutach wystosowanych w jego imieniu. Wg. źródeł, prezydent Trump „prywatnie wyraził pewne współczucie dla sytuacji Ulbrichta”.

Nie jest pewne, czy prezydent Trump ułaskawi założyciela Silk Road. Warto jednak zauważyć, że Ulbricht uzyskał wpływowe wsparcie ze strony środowiska społecznego i politycznego kraju. W ten sposób mógłby on zostać wybrany m.in. na następną rundę ułaskawień i komutacji. Powinno to nastąpić przed inauguracją nowego prezydenta USA, czyli Joe Bidena.

Wyrok Ulbrichta

Ross Ulbricht był odpowiedzialny za darknetowy rynek, który pozwalał na handel nielegalnymi przedmiotami i pranie pieniędzy. Ulbricht uruchomił SIlk Road w 2011 roku, jednak już w 2013 roku został zatrzymany przez Federalne Biuro Śledcze USA (FBI). Ta darknetowa strona internetowa wykorzystywała sieć Tor do ukrywania informacji. To z kolei utrudniało namierzenie zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Dwa lata po zamknięciu Silk Road, jego założyciel został skazany na podwójne dożywocie. Wyrok ten był dosyć kontrowersyjny, ponieważ przestępca nigdy nie pociągnął się do użycia przemocy.

W połowie listopada informowaliśmy, że CBS, amerykańska stacja TV głównego nurtu, wyemituje film dokumentalny o Silk Road. Produkcja zawiera m.in. wywiad z Julią Vie, czyli ex-dziewczyną założyciela tej darkwebowej platformy. Podobno w czasie rozmowy ta stwierdziła, że „Dread Pirate Roberts”, bo pod takim nickiem był on znany, nie był w swoich działaniach motywowany pieniędzmi. I to do tego stopnia, że ​​nie posiadał nawet samochodu. Film nazywa się „The FBI Declassified: The Dangerous Journey on the Silk Road”.

Tagi
Darknet Ross Ulbricht Silkroad Trump

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.