Blockchain

Toyota chce mieć swój token

Kolejna firma motoryzacyjna wkracza na rynek kryptowalut. Okazuje się, że dział IT Toyoty pracuje teraz nad programem pilotażu tokenów cyfrowych. […]

Data publikacji: 26 października 2020

bitbay

Kolejna firma motoryzacyjna wkracza na rynek kryptowalut. Okazuje się, że dział IT Toyoty pracuje teraz nad programem pilotażu tokenów cyfrowych. Partnerem w tej współpracy jest jedna z giełd cyfrowych walut.

Toyota będzie miała swój token

toyotaToyota Systems, czyli dział IT firmy Toyota Motor Corporation, współpracuje teraz z japońską giełdą kryptowalut DeCurret. Celem tej kooperacji jest opracowanie markowego tokenu tej znanej spółki z rynku motoryzacyjnego. Informację podano w oficjalnym ogłoszeniu z dn. 26 października.

Ten zakrojony na szeroką skalę program pilotażowy obejmie aż 2500 pracowników, którzy są zatrudnieni w Toyota Systems. W ramach projektu budowana jest platforma, która ma potem zajmować się obsługą cyfrowych płatności za dane usługi.

Zgodnie z ogłoszeniem, pracownicy uczestniczący w programie będą mogli wymienić cyfrowe tokeny na punkty lojalnościowe lub prezenty ze specjalnego katalogu. Toyota Systems dodało, że ​​tokenów nie będzie można wymienić potem na jeny.

Nowy program pilotażowy wykorzystuje zastrzeżoną platformę opartą na blockchainie firmy DeCurret do emitowania i zarządzania walutami cyfrowymi. Pilotaż ma w założeniu przetestować skalowalność modelu peer-to-peer opartego na blockchainie oraz kwestie biznesowe związane z płatnościami, które mogą zachodzić w ramach dużej grupy osób.

Blockchain Lab

Warto przypomnieć, że Toyota aktywnie eksploruje branżę blockchaina. Już wcześniej założyła własne „Toyota Blockchain Lab”, co miało miejsce w marcu 2020 r. W 2016 r. firma dołączyła zaś do konsorcjum R3, głównego związku branżowego, którego celem jest promowanie zastosowania łańcuchów bloków na rynku motoryzacyjnym.

Toyota nie jest zresztą jedynym producentem samochodów eksperymentującym z blockchainem i kryptowalutami. Niedawno BMW Korea ogłosiło, że będzie pierwszym oddziałem w Grupie BMW, który przeprowadzi test tokenów opartych na łańcuchu bloków. Tokeny te docelowo mają być używane szerzej w ramach budowanej platformy, która ma zostać w pełni uruchomiona w kraju do końca 2020 r. Z kolei we wrześniu 2020 r. producent samochodów Grupy Renault rozpoczął testy swojego projektu opartego na blockchainie, mającego na celu ułatwienie certyfikacji zgodności części wymiennych pojazdów.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion