za
Jurrien Timmer

Tom Lee uważa, że Bitcoin jest mocno niedowartościowany

European Halving Party 2024

Wraz ze wzrostem kursu Bitcoina, do mediów wraca Tom Lee. Teraz uważa, że BTC jest mocno niedowartościowany i powinien kosztować 14 000 USD.

Tom Lee mógł zostać uznany za największego przegranego 2018 r. Przez cały ten okres wróżył wzrosty na BTC, ale kryptowaluta wytrwale spadała. Teraz analityk świętuje – w końcu doczekał się pierwszych, solidnych wzrostów na cyfrowych walutach. I z iście ułańską fantazją twierdzi, że BTC jeszcze mocno urośnie.

To dopiero początek?

W wywiadzie dla CNBC powiedział, że Bitcoin jest dziś nadal niedowartościowany. Powinien kosztować nawet 14 000 USD.

Lee swoją analizę opiera na konkretnych danych, mianowicie na liczbie aktywnych adresów w sieci Bitcoina. Uwzględnia też informacje z wykresu – te z poprzedniej hossy i cenę minimalną wydobycia BTC, która spadła z przedziału od około 6000 USD do 8 000 USD w 2018 r. do poziomu od 5 000 USD do 6 000 USD.

Szef Fundstrat jest zdania, że każdy inwestor – zarówno detaliczny jak i instytucjonalny – powinien ubezpieczyć się przed sukcesem kryptowaluty. Jak? Przeznaczając minimum 1% lub 2% swojego portfela na Bitcoina. „1% to małe ryzyko” – dodaje, sugerując, że każdy może sobie na nie pozwolić.

Zauważył też dość zaskakujące zjawisko. Bitcoin największe roczne zyski generuje w dziesięć dni w skali całego roku. Jaką strategię może zaproponować inwestorom? Okazuje się, że jest to znana z memów strategia “hodl”. Czyli w skrócie:

„Musisz w zasadzie trzymać to lub „hodlować ”, aby naprawdę zarobić”.

Nic prostszego, prawda?

Wieloryby wypłynęły na ocean

Tak działają ponoć najwięksi inwestorzy, zwani “wielorybami”.

„Wiele starych, wielorybich portfeli kupuje [ponownie] bitcoiny… Oznacza to tylko kilku oryginalnych właścicieli bitcoinów. Niektórzy z nich, którzy sprzedali po 20 000 USD, [teraz] zaczynają odkupywać”

-uważa Lee.

To owe, wielorybie ruchy miały podnieść kurs w obecnym tygodniu. Lee dopatruje się też i innych katalizatorów. Sytuacja makroekonomiczna sprzyja ponoć kryptowalutom. Mowa o rozbudowie infrastruktury kryptograficznej, ale też rosnącym wpływie cyfrowych walut i blockchaina na gospodarki. Zwłaszcza te przesiąknięte inflacją i niepokojami geopolitycznymi.

W kwestii ETF Lee powiedział:

„Byliśmy zbyt optymistyczni, więc powiedziałbym, że prawdopodobnie [wejdzie w życie] dużo później niż ktokolwiek z nas się spodziewa”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności