Tom Lee uważa, że Bitcoin prześcignie w swoich wzrostach Dow Jonesa

2020-02-11 Kurs Bitcoin

W czasie wywiadu udzielonego CNBC współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, prognozował, że indeks Dow Jones osiągnie 30 000 punktów, […]

W czasie wywiadu udzielonego CNBC współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, prognozował, że indeks Dow Jones osiągnie 30 000 punktów, zanim Bitcoin przebije cenę 30 000 USD. Jednak już poziom 40 000 USD uda się kryptowalucie przebić szybciej, niż giełda osiągnie 40 000 pkt. Przynajmniej zdaniem Lee.

Tom Lee ponownie o kursie BTC

Tom Lee często mówi o kursie Bitcoina. Dodajmy, że z różnym skutkiem (ogólnie należy uznać go za bardzo upartego byka). Teraz postanowił przedstawić swoją prognozę dot. relacji BTC do Dow Jonesa.

„Domyślam się, że Dow pierwszy przekroczy barierę 30 tys., ale gdybym musiał powiedzieć, który instrument dotrze jako pierwszy do 40 000, to nie wybrałbym Dow Jonesa tylko Bitcoina”

– oznajmił Lee.

„Tak, szef @fundstrat właśnie powiedział, że jego zdaniem Bitcoin może potroić swoją wartość tym roku i pokonać Dow w drodze do 40 tys.”

– zauważyła na Twitterze Kelly Evans.

Obecna cena

bitcoinCzy Tom Lee ma rację? Jeszcze dalej w swoich prognozach poszedł jakiś czas temu Tim Draper. Jeszcze jesienią 2018 r. był zdania, że za 1 BTC będziemy płacili 250 000 USD w okolicach 2022 r. Tyle że dziś zdecydowanie uważa, że jest to realna cena już pod koniec obecnego roku. Wiele obiecuje sobie po halvingu, który ma mieć miejsce w maju br.

Dziś za Bitcoina trzeba zapłacić 9 867 USD, co oznacza, że kryptowaluta właściwie stoi na wykresie na podobnym poziomie od 24 h. Z kolei jeden token ETH kosztuje 222 USD, co oznacza już wzrost, ale o 0,5 proc. Z czołowych kryptowalut rośnie tylko Bitcoin SV, ale też jedynie o nieco ponad 3 proc., co nie jest dużą wartością, jeśli spojrzy się na wzrosty z ostatnich dni.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoina cena btc kurs kurs btc Tom Lee

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.