za

Powstał token George’a Floyda. To jednak prawdopodobny scam

2020-06-04
Wiadomości
European Halving Party 2024

Niektórzy członkowie społeczności kryptowalut chcą wykorzystać zamieszanie w Stanach Zjednoczonych, aby prawdopodobnie w cyniczny sposób zarobić na tragedii George’a Floyda. Stworzyli token jego imieniem.

Próba zarobku na tragedii – token George’a Floyda

token george'a floydaChodzi o nowy projekt – „token George’a Floyda” (FLYD) (link do portfelu inicjatywy znajdziecie tutaj). Jego strona internetowa zapewnia, że ​​pamięć George’a Floyda będzie „żyła wiecznie” dzięki wspomnianemu tokenowi.

Pomimo dziwnych wezwań do “unieśmiertelnienia” Floyda za pomocą blockchaina, nie jest to jednak kolekcjonerski lub niezamienny token. FLYD jest zwykłym tokenem, zgodnym ze standardem ERC-20. Ponoć ma pomóc “protestującym i aktywistom zaakceptować więcej niż jeden strumień płatności, jeśli będą oni potrzebować takiej pomocy”.

Niestety każdemu, kto będzie analizować inicjatywę, może zapalić się w głowie czerwone światło. Podobnie jak wiele innych nieuczciwych ICO z 2017 i 2018 r., w przypadku FLYD jest sporo nieścisłości. Nie wyjaśniono, czy protestujący w ogóle chcą dodatkowego strumienia płatności i to do tego w nowym tokenie. Nie jest jasne, czy token jest powiązany z jakąkolwiek znaną organizacją, która stoi za protestami i pokojowymi manifestacjami (tak, takie też odbywają się dziś w USA).

Założyciele projektu obiecują, że przekażą część środków ze sprzedaży tokenów rodzinie Floydów i ruchowi Black Lives Matter. Nie ma dowodów na to, że można w to wierzyć.

Portal Cointelegraph podjął nawet próbę skontaktowania się z projektem, ale nie otrzymał żadnych odpowiedzi.

Dzieło sztuki

Warto jednak zwrócić uwagę na pozytywne inicjatywy. Osinachi, nigeryjski artysta, sprzedał 31 maja swoje nowe dzieło w formie cyfrowej, „Nie mogę oddychać”, za 7 ETH. Przedstawia ono scenę, w której George Floyd jest duszony przez policjanta.

„Część dochodów z tej aukcji trafi w ręce ruchu Black Lives Matter”

– przyznał autor.

Sam ruch ma formę oddolną i zdecentralizowaną.

Osinachi był pierwszym nigeryjskim artystą w historii, który zaprezentował swoje prace na konferencji Ethereal Summit. Miało to miejsce w 2018 roku w Nowym Jorku. Był on również nominowany do nagrody Bridgeman Studio Award 2019.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności