Tim Draper zarobił blisko 90 mln dolarów na Bitcoinie

2019-01-14 Bitcoin

Tim Draper wraca na nasz portal. I to z nielada przytupem. Poznajemy zarobki inwestora, które uzyskał z inwestycji w kryptowaluty. […]

Tim Draper wraca na nasz portal. I to z nielada przytupem. Poznajemy zarobki inwestora, które uzyskał z inwestycji w kryptowaluty.

Draper zarobił 89,1 miliona dolarów inwestując w Bitcoina w czasie krótszym niż pięć lat. Cofnijmy się teraz trochę w czasie. Jest rok 2014 r. Tim Draper kupuje na aukcji organizowanej przez władze USA większą część 30 000 BTC, które to służby kraju uzyskały po przejęciu majątku SilkRoad – e-sklepu, w którym klienci mogli kupować broń i narkotyki za kryptowaluty. Legendarny inwestor przebił wszystkich licytujących, płacąc 632 USD za każdego Bitcoina. Jak miało się okazać niedługo potem, przepłacił, ponieważ e-moneta spadła do znacznie niższych poziomów. Tyle, że z 18,96 miliona dolarów, które wydał w 2014 roku, ma obecnie 108 milionów dolarów. I to pomimo ponad 80-procentowej korekty!

Inwestycja lubi cierpliwość

Interes życia? Ktoś może być pełen podziwu dla Drapera, że wytrzymał takie zawirowania cenowe, jakie miały miejsce w latach 2014-2015. Warto pamiętać, że dla takich inwestorów jak on powyższe kwoty netto nie mają większego wpływu na ich portfele inwestycyjne. Dysponując dużo większymi rezerwami są w stanie przetrwać na  rynku zdominowanym przez niedźwiedzie znacznie dłużej, niż przeciętny Smith czy Kowalski.

W ciągu jednego roku wartość kryptowaluty może wzrosnąć o 300 czy 500 procent. W następnym cyklu spaść o 80 – 90 procent, co i tak daje cierpliwemu kupującemu astronomiczne zyski.

Inwestorzy, którzy mocno wierzą w potencjał technologii blockchain i nowej formy pieniądza, tacy jak Tim Draper, Mike Novogratz czy Peter Thiel, trzymają swoje kryptowaluty długoterminowo, akceptując wysokie ryzyko z tym związane.

Tylko wyobraźnia Cię ogranicza!

Sam Draper opisał swoje zdanie na temat Bitcoina, stwierdzając, że potencjał waluty zaprojektowanej Nakamoto jest ograniczony tylko „wyobraźnią przedsiębiorców, którzy pracują nad rozwijaniem tej nowej cyfrowej gospodarki.” Sam widzi w tym wszystkim ducha rebelii, ponieważ uważa, że kryptowaluty wyeliminują potrzebę, regulacji gospodarki przez rządy.

„Przeżyłem wzloty i upadki z Bitcoinem i jestem pewien, że nadchodzi bitcoinowa rewolucja!”

Uff, aż chce się wybiec na barykady!

Nim jednak zaczniemy tworzyć ruch oporu, jeszcze raz spójrzmy na strategię takich inwestorów jak Draper. Trzymają oni w swoim portfelu kryptowalutę jako długoterminową inwestycję, oczekując przy tym, że to aktywo zacznie może nawet konkurować ze złotem. Gdy spojrzymy na to w ten sposób, wizje braci Winklevoss czy Maxa Kaisera przestają nas dziwić…

Tagi
bitcoin kryptowaluty Mike Novogratz Peter Thiel Silk Road Tim Draper Wall Street

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.