The Weeknd wyemituje swój token NFT

Blockchain Wiadomości

Wokalista The Weeknd także zapragnął wejść do świata NFT. Podąża tym samym szlakiem Grimes i rockmenów z Kings of Leon. […]

bitbay zonda

Wokalista The Weeknd także zapragnął wejść do świata NFT. Podąża tym samym szlakiem Grimes i rockmenów z Kings of Leon.

The Weeknd z własnym NFT

Piosenkarz przekazał na Twitterze swoim fanom, że wkrótce na rynku pojawi się jego „nowa piosenka żyjąca w przestrzeni NFT”. Nie jest jasne, czy chodzi mu o jakąś nową kompozycję, czy zdigitalizowane prawa do jakiegoś z poprzednich hitów.

Cokolwiek ma na myśli, nie jest pierwszym muzykiem, który eksperymentuje z ideą niewymienialnych tokenów.

Przypomnijmy, że NFT to specjalny token, który można powiązać z plikiem (powiedzmy GIF lub MP3) i sprzedać na aukcji. W praktyce nabywca kupuje cyfrowy dowód własności, który może być warty znacznie więcej niż sam plik.

the weekndNFT na rynku muzycznym

Przypomnijmy, że Grimes, partnerka życiowa Elona Muska i znana wokalistka, sprzedała kolekcję grafik NFT za około 6 milionów dolarów. Z kolei rockmeni z Kings of Leon dodali do swoich NFT specjalny pakiet premium promujący ich najnowszy album” When You See Yourself”. Jacques Greene zlicytował NFT, które reprezentowało prawa do jego nowej piosenki, a artyści tacy jak Aphex Twin, Yaeji, Mura Masa i Toro Y Moi sprzedali grafiki cyfrowe, które także miały formę tokenów.

Idea NFT polaryzuje jednak artystów. Niektórzy postrzegają tokeny jako potencjalne nowe źródło dochodów. Inni są zdania, że to owoc próżności niektórych muzyków i próba wyciągania pieniędzy od najwierniejszych fanów.

The Weeknd (a właściwie Abel Makkonen Tesfaye) to kanadyjski wokalista, autor tekstów piosenek i producent muzyczny. W 2010 r. opublikował pierwsze utwory w serwisie YouTube, a rok później zyskał sławę poprzez wydanie trzech projektów typu mixtape, „House of Balloons”, „Thursday” i „Echoes of Silence”.

Do tej pory wydał cztery albumy studyjne oraz epkę pt. „My Dear Melancholy”. Jest laureatem trzech nagród Grammy i dziewięciu statuetek Juno Awards. Za singiel „Earned It”, promujący film „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna.

Tagi
Grimes Kings Of Leon NFT the weeknd tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.