za
the beatles

Na rynku pojawi się NFT The Beatles

2021-12-13
NFT

Ekskluzywne wywiady z Johnem Lennonem, Paulem McCartneyem, Georgem Harrisonem i Ringo Starrem z The Beatles są licytowane jako NFT. To nowa forma wykorzystania tokenów na rynku.

NFT The Beatles

Według Voices of Classic Rock Archive (VOCR), które zajmuje się emisją i licytacją NFT, po raz pierwszy odbędzie się aukcja, w której rozmowy z legendarnymi muzykami będą sprzedawane jako NFT. Te cztery wywiady, których opinia publiczna nie słyszała od dziesięcioleci, są teraz dostępne dla oferentów, którzy zaoferują najwyższą cenę.

Wywiady to głównie rozmowy z Johnem Lennonem, Paulem McCartney’em, George’m Harrisonem i Ringo Starr.

Jonathan Firstenberg, dyrektor zarządzający VOCR, powiedział:

Szeroka gama wywiadów z Beatlesami, które mamy w naszej kolekcji, jest być może naszym najbardziej wszechstronnym i cennym atutem – dlatego chcieliśmy rozpocząć z Johnem, Paulem, Georgem i Ringo – najlepszymi gwiazdami klasycznego rocka!

Firstenberg kontynuował:

Chociaż rozważaliśmy wiele sposobów udostępnienia tego archiwum publicznie, zdecydowaliśmy się zacząć od NFT. Zrobiliśmy to, ponieważ obecne zapotrzebowanie rynku na unikalne właściwości NFT, składające się z oryginalnej zawartości, wydaje się rosnąć w szybkim tempie. Ponadto, aukcje NFT są niezwykle prostym i skutecznym sposobem promowania wywiadów audio.

Dodał, że interesariusze są „pewni, że NFT jako nowe medium nie zniknie i jesteśmy bardzo zainteresowani tym, jak to będzie ewoluować. W szczególności będziemy badać, w jaki sposób rynek określa, jakie prawa do aktywa muszą być osadzone w samym NFT, aby token miał rzeczywistą wartość wewnętrzną”.

Każdy z NFT będzie zawierał unikalną grafikę i plik WAV z wywiadem. Transakcje NFT będą prowadzone za pomocą blockchaina Ethereum, a licytujący mogą używać tylko etheru (ETH) do składania ofert i dokonywania zakupów. Każdy NFT kosztuje nieco ponad 1 ETH.

the beatles

Muzyka a NFT

Wcześniej NFT znajdowały zastosowanie na rynku muzycznym głównie pod względem praw do utworów muzycznych czy wizualizacji powiązanych z danymi artystami. Swoje NFT wyemitowały takie zespoły jak np. Behemoth, Megadeth, King of Leon czy wokalistka Grimes oraz Snoop Dogg.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 845,28 USD-1,14%
Ethereum logo
EthereumETH
3478,37 USD-1,60%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,13%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
604,49 USD-1,67%
Solana logo
SolanaSOL
148,66 USD-3,37%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3476,67 USD-1,63%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,08%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-0,46%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-1,09%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,54 USD4,06%