za
tether ethereum

Tether wprowadził USDT na blockchain Tezos

2022-06-09
Kryptowaluty
Binance Launchpool

Tether, emitent największego na świecie stablecoina, ogłosił uruchomienie USDT na blockchainie Tezos. Tym samym liczba sieci obsługujących to aktywo wzrosła do 12.

USDT na Tezos

Sieć warstwy 1, Tezos, wykorzystuje odmianę systemu Proof-of-Stake (PoS), znaną jako Liquid Proof-of-Stake (LPoS). Została ona zaprojektowana tak, aby można było w niej wprowadzać zmiany bez konieczności inicjowania hard forka. Kolejne modernizacje spowodowały obniżenie kosztów gazu, a także zmniejszenie śladu węglowego.

Według komunikatu prasowego, wprowadzenie USDT na Tezos ma uprościć i usprawnić wejście i wyjście do ekosystemu zdecentralizowanych finansów sieci. Komentując najnowsze działanie, Paolo Ardoino, CTO w Tether, powiedział:

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem USD₮ na Tezos, oferując rosnącej i dynamicznej społeczności dostęp do najbardziej płynnego, stabilnego i zaufanego stablecoina w przestrzeni tokenów cyfrowych. Tezos szybko wchodzi na scenę i wierzymy, że ta integracja będzie miała kluczowe znaczenie dla jego długoterminowego wzrostu.

Alessandro De Carli, założyciel w Papers, również wypowiedział się w tej sprawie. Według niego, wprowadzenie USDT na Tezos sprawi, że ekosystem DeFi sieci będzie bardziej wydajny i prosty w użyciu.

Tether wciąż utrzymuje pozycję lidera wśród stablecoinów

Przed Tezos, USDT został uruchomiony w sieci warstwy 2 Ethereum, Polygon. W momencie pisania tego tekstu Tether nadal utrzymuje pozycję lidera wśród stablecoinów. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 72 miliardy dolarów. W zeszłym miesiącu stracił jednak swoje powiązanie z dolarem.

Starając się rozwijać swoją linię produktów, Tether uruchomił też nowy rodzaj stablecoina, wspieranego przez meksykańskie peso. Na początku MXNT będzie dostępny na trzech blockchainach – Ethereum, Tron i Polygon. Wówczas Paolo Ardoino mówił:

Wprowadzenie stablecoina powiązanego z peso zapewni przechowywanie wartości dla tych, którzy są na rynkach wschodzących, a w szczególności w Meksyku. MXNT może zminimalizować zmienność dla tych, którzy chcą zamienić swoje aktywa i inwestycje z fiat na waluty cyfrowe. Klienci Tether na tym zupełnie nowym rynku będą mogli korzystać z tej samej przejrzystej obsługi klienta.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 757,73 USD-2,54%
Ethereum logo
EthereumETH
3478,62 USD-2,46%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,85 USD-3,14%
Solana logo
SolanaSOL
147,14 USD-5,07%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3477,21 USD-2,46%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,60%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,37%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD2,66%