Tether na blockchainie Tron wyprzedza USDT na Ethereum

2021-04-17 Wiadomości

Ilość Tethera na blockchainie Tron po raz pierwszy przewyższyła ilość USDT na blockchainie Ethereum. Tether na Tronie Według danych, całkowita […]

Ilość Tethera na blockchainie Tron po raz pierwszy przewyższyła ilość USDT na blockchainie Ethereum.

Tether na Tronie

Według danych, całkowita kapitalizacja rynkowa stablecoina na blockchainie Tron wyniosła 24 miliardy dolarów. Ilość USDT na Ethereum jest na poziomie 23,4 miliarda dolarów. Ten skok w wolumenie transakcji spowodowały w dużej mierze niskie opłaty w blockchainie Tron.

W ostatnich czasach blockchain Ethereum musiał radzić sobie z wysokimi opłatami transakcyjnymi, które odepchnęły wielu użytkowników. Deweloperzy drugiej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej próbowali rozwiązać ten problem, wdrażając różne EIP w swoich nadchodzących hard forkach. Jednak sieć stopniowo traci swoją dominację na rzecz bliskich konkurentów, takich jak Binance Smart Chain i Tron.

Justin Sun, dyrektor generalny i założyciel Tron i BitTorrent, mówi, że spodziewa się, że popularność stablecoina USDT będzie rosła z czasem. Cytując go dosłownie, powiedział:

Popularność i adopcja kryptowalut i blockchain nadal rośnie, spodziewamy się, że USDT będzie nadal eksplodować popularnością.

Sun wyraził także optymizm, że jego produkt stanie się głównym protokołem dla globalnych graczy:

Przekraczając ten historyczny kamień milowy, mogę z dumą powiedzieć, że Tron jest dobrze ustawiony, aby stać się globalną warstwą rozliczeniową i protokołem blockchain przyszłości.

Do czego służy USDT?

Zazwyczaj większość traderów używa stablecoina USDT, aby zabezpieczyć swoje zyski podczas transakcji. Jak sama nazwa wskazuje jest on mniej podatny na zmienność rynku i powienien zawsze kosztować 1 USD. Kiedyś traderzy nie mieli innych opcji niż Ethereum. Teraz, kiedy opłaty są zabójcze, zaczęły powstawać alternatywy.

Warto zauważyć, że USDT jest również najczęściej handlowanym aktywem kryptowalutowym na świecie. Stablecoin bije na głowę swoje odpowiedniki, takie jak Bitcoin, Ethereum, a nawet niedawnego ulubieńca wielu entuzjastów – Dogecoina.

Wcześniej Tether zmagał się z krytyką. Niektórzy uważali, że nie jest on w 100% zabezpieczony dolarami. Niedawno firma opublikowała audyt wydany przez firmę księgową Moore Cayman. Wynika z niego, że stablecoiny USDT są w pełni zabezpieczone rezerwami Tether Holdings Limited.

Tagi
Blockchain ETH Ethereum stablecoiny Tether Tron USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.