tether

Tether jest w pełni zabezpieczony przez swoje rezerwy

bitbay zonda

Tether opublikował audyt wydany przez firmę księgową Moore Cayman. Wynika z niego, że stablecoiny USDT są w pełni zabezpieczone rezerwami Tether Holdings Limited.

Tether w pełni zabezpieczony

Najnowszy raport jest datowany na dzień 28 lutego. Jest w nim zawarta opinia największej firmy księgowej w Londynie – Moore Cayman. Wynika z niej, że na tamten czas skonsolidowane aktywa Tether przewyższały jego skonsolidowane zobowiązania.

Dokładniej, całkowite skonsolidowane aktywa Tether wynosiły prawie 35,3 miliarda dolarów, a zobowiązania 35,2 miliarda dolarów. 35,1 miliarda z tej liczby to zobowiązania związane z wyemitowanymi stablecoinami. Oznacza to, że rezerwy Tethera przekraczają kwotę wymaganą do wykupu wszystkich tokenów USDT.

Raport nie opisuje, w jaki sposób przechowuje się rezerwy Tethera. Problem ten był poruszany przez krytyków już w przeszłości. Miesięczne raporty atestacyjne konkurencji USDT – Circle, jasno wskazują na miejsce przechowywania amerykańskich dolarów.

Rezerwy w gotówce i ekwiwalentach pieniężnych

Główny radca prawny Tethera, Stuart Hoegner w rozmowie z The Block potwierdził opinię Moore Cayman i to, że wszystkie tokeny Tether są w pełni wsparte aktywami. Dodał też, że Tether trzyma swoje rezerwy w gotówce i ekwiwalentach pieniężnych, a firma była w tej kwestii od zawsze transparentna. Circle (USDC) również utrzymuje swoje rezerwy w gotówce i ekwiwalentach pieniężnych.

Firma Moore Cayman przygotowała raport poświadczający w oparciu o skonsolidowany raport o rezerwach (CRR) dostarczony przez Tethera. Możemy w nim przeczytać:

W naszej opinii CRR przygotowany przez kierownictwo Tether Holdings Limited Group na dzień 2021 lutego o godzinie 23:59 UTC jest przedstawiony zgodnie z kryteriami określonymi w nim i jest, we wszystkich istotnych aspektach, przedstawiony rzetelnie.

Warto też zauważyć, że kapitalizacja Tethera rośnie w zaskakująco szybkim tempie. Zaledwie 3 miesiące temu przebijała się przez poziom 20 mld USD. Dziś jest to już dwukrotnie większa liczba 40 mld dolarów.

Tagi
audyt Circle Moore Cayman Tether usdc USDT

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.