Terra Virtua ogłasza premierę powieści graficznej w formie NFT

2021-05-06 Blockchain Wiadomości

Rynek przedmiotów kolekcjonerskich Terra Virtua ogłosił premierę powieści graficznej opartej na NFT. Jej autorem jest brytyjski artysta Nick Percival. Terra […]

Rynek przedmiotów kolekcjonerskich Terra Virtua ogłosił premierę powieści graficznej opartej na NFT. Jej autorem jest brytyjski artysta Nick Percival.

Terra Virtua tokenizuje komiks

Zgodnie z zapowiedzią, powieść graficzna zatytułowana „Bloodlines”, jest oparta na NFT i zostanie wydana w połączeniu z nową interaktywną aplikacją do czytania komiksów.

Powieść, która jest pierwszą z serii, zostanie wydana 26 maja w cenie 25 dolarów. To historia opowiadająca o losach czterech postaci walczących o przetrwanie w dystopijnym świecie, w którym ludzkie emocje przybierają fizyczne formy.

Nowatorskie podejście

Autor „Bloodlines”, Nick Percival, pracował wcześniej nad komiksami dot. takich postaci jak np. sędzia Dredd. Stworzył też grafiki „World of Warcraft”, „Magic: The Gathering” oraz „Dungeons and Dragons”. Pierwsza opublikowana jego praca ukazała się w „Judge Dredd Magazine”. Potem zaczął malować dziewięcioczęściową historię osadzoną w świecie sędziego Dredda, wszystko w ramach serii Sleeze 'n' Ryder.

– Po dwóch latach prac jestem zachwycony, mogąc wydać moją nową powieść „Bloodlines” jako NFT. Pierwotnie planowałem opublikować ją jako tradycyjną powieść graficzną, ale po pracy z Terra Virtua zafascynowałem się sposobami, w jakie NFT umożliwiają ludziom doświadczanie sztuki w sposób niemożliwy do oddania za pomocą papieru – powiedział o nowym dziele. – Chociaż rozpocząłem prace, zanim nadeszły wydarzenia 2020 roku, wiele tematów w serii zdecydowanie odzwierciedla ten okres. Bohaterowie radzą sobie ze strachem, złością i polaryzacją, podczas gdy powieść bada temat fizyczności emocji oraz sposób, w jaki doświadczenia kształtują i zniekształcają ludzką empatię i współczucie – dodał.

Terra Virtua

Terra Virtua opracowała przy okazji aplikację do czytania powieści graficznych. Ma ona umożliwić czytelnikom dostosowanie sposobu, w jaki konsumują oni dzieło. Użytkownicy mogą wyjść poza tradycyjne doświadczenia związane z czytaniem dzięki animowanej grafice. Mogą też odkryć ukryte niespodzianki, które są związane z główną narracją.

Seria „Bloodlines” będzie dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej, a zgodnie z ogłoszeniem komiksy będą też dostępne w opcji  ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej, która będzie zawierać wcześniejsze szkice i inne dodatki.

Tagi
Blockchain komiksy NFT Terra Virtua tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.