za
tecracoin meetup

TecraCoin Meetup już 4 kwietnia w hotelu Hilton w Łodzi

Kryptowaluta TecraCoin to pierwszy, oparty o blockchain projekt będący wsparciem dla finansowania opatentowanych, wysokich technologii. Zebrane w ICO środki będą w pierwszej kolejności inwestowane w technologie związane z grafenem. W kolejce czekają inne ciekawe wynalazki wymagające wsparcia finansowego i biznesowego, jak np. żel gojący m.in. rany cukrzycowe.

Głównym celem powołanej w zeszłym roku spółki Tecra jest emisja TecraCoin –  kryptowaluty, który umożliwia poprzez jej sprzedaż pozyskiwać kapitał na wyżej wymienione działania.

TecraCoin jest instrumentem opartym o technologię blockchain, która gwarantuje bezpieczne uczestnictwo w przedsięwzięciu i wiele zautomatyzowanych rozwiązań dających możliwość zwiększania stanu posiadania TCR. Kryptowaluta będzie narzędziem niezależnym od scentralizowanej jednostki administrującej funduszem.

Misja i cele projektu Tecra

Portfel inwestycyjny to tzw. wysokie technologie (high-tech industry) nadające się do uprzemysłowienia. Są to np. grafen, kwantyzacja materii czy żel gojący rany cukrzycowe. Tecra stawia przede wszystkim na projekty zabezpieczone patentami.

Grupa Tecra nawiązała współpracę z administracją rządową Polski, podpisała pierwsze listy intencyjne z instytutami badawczymi. Posiada podpisane umowy z kancelariami prawnymi, które stanowią zaplecze doradcze. Prezentacja projektu odbyła się już między innymi w Arabii Saudyjskiej i w Chinach na International Graphene Innovation Conference (GraphChina). Spółka otrzymała zaproszenia do Tajwanu oraz na targi grafenowe w Berlinie.

Gdy potrzebne środki zostaną zebrane, patenty chroniące produkcję np. grafenu staną się częścią portfolio spółki i rozpocznie się ich komercjalizacja. Odbiorcami będą m.in. duże zakłady chemiczne, które są zainteresowane grafenem jako domieszką do farb, czy np. uruchomieniem produkcji wyspecjalizowanego oświetlenia medycznego.

Tecra Team

Wśród założycieli spółki znajdują się ludzie od lat działający na rynku kryptowalut, IT, marketingu i nauki, między innymi właściciele jednej z największych kopalni kryptowalut w Polsce opartej na GPU.

Kadrę naukową stanowią wysoko wykwalifikowani specjaliści z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu pod przewodnictwem prof. dr hab. Wiesława Stręka oraz prof. dr hab. Andrzeja Jeżowskiego.

Spółki celowe będą zarządzane przez profesjonalną kadrę menadżerską. Osoby nadzorujące inwestycje, stanowiące trzon doradczy dla funduszu TECRA, na co dzień realizują projekty o kapitalizacji sięgającej kilkuset milionów złotych – dla takich firm jak np. BMW czy Zalando.

Projekt TecraCoin wspierają także znane osobistości ze świata kryptowalut, między innymi Prof. Krzysztof Piech, Marcelina Szwed-Ziemichód czy Filip Pawczyński.

Kryptowaluta TecraCoin

Kryptowaluta TecraCoin oparta będzie o zmodyfikowany fork Zcoin. Jest to pierwsza w Polsce kryptowaluta z dużą społecznością osób zajmujących się tzw. miningiem, a główną metodą zabezpieczenia sieci blockchain będzie PoW z elementami PoS i Masternodes. Projekt TecraCoin posiada unikalny model emisji i powrotu środków ze spółek znajdujących się w portfolio.

Kryptowaluta TecraCoin wydobywana jest w głównej mierze w oparciu o tzw. algorytm proof-of-work (dowód wykonania pracy) przy wykorzystaniu sprzętu – koparek opartych na GPU.

Określona część kryptowalut przyznawana jest osobom/podmiotom posiadającym tzw. masternode’y – tj. serwery o odpowiedniej mocy obliczeniowej wykorzystywane do utrzymania całej sieci należące do osób, które posiadają określoną liczbę kryptowaluty TecraCoin,

Określona część wydobytych kryptowalut jest automatycznie przydzielana na wydzielony portfel przeznaczony dla osób zabezpieczających płynność TecraCoin.

Inwestycje w naukę

Środki zgromadzone ze sprzedaży kryptowalut, spółka będzie przekazywać na inwestycje w naukę. Inwestycje te będą polegały na tworzeniu spółek celowych, do których spółka będzie przekazywać zebrane środki. Następnie spółki celowe będą kupować nowoczesne technologie i wyniki badań, tak by dokonywać ich szerszej komercjalizacji.

Zespół pracuje nad wprowadzeniem smart contractów w celu tokenizowania patentów naukowych z całego świata, a następnie tokeny zostałby listowane na giełdzie patentów, gdzie rynek wyceniał by ich faktyczną wartość. Tokeny byłyby możliwe do zakupienia tylko za główną walutę rozliczeniową platformy, czyli TCR.

Przygotowane do komercjalizacji patenty to między innymi:

– sposób wytwarzania interkalowanej nanocząsteczkami metalu ekspandowanej struktury grafenowej w postaci proszku lub pianki;

– sposób generowania światła białego przy użyciu matrycy grafenowej;

– sposób wytwarzania urządzenia oświetleniowego z matrycą grafenową;

– sposób wytwarzania stabilnych kompozytów grafenowo-krzemionkowych;

Osoby posiadające TecraCoin i należące do społeczności TecraCoin będą mogły w przyszłości głosować nad projektami, w które ma zainwestować spółka. W założeniach % wszystkich zgromadzonych środków ma być rozdysponowanych zgodnie z wolą społeczności oraz inwestorów. Wszystko to ma się odbywać przez nowy wallet, który pełnić ma funkcję centralną całego ekosystemu TecraCoin.

Niewątpliwie projekt nabiera coraz większego rozpędu. Jak mówią twórcy, na dniach mają ciekawe spotkania z czołowymi postaciami całego środowiska blockchain. Szczegóły podadzą wkrótce.

Osoby zainteresowane szczegółami projektu, są mile widziane na kolejnym MeetUp TecraCoin, który odbędzie się 4 kwietnia w Łodzi o godzinie 19.00 w hotelu Hilton. Link do rejestracji znajduje się poniżej:

https://events.tecracoin.io/lodz/

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności