fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Kryptowaluty

Tajski festiwal muzyczny użyje własnego tokena

Reading Time: 2 minutes Pomimo trwającej pandemii COVID-19, niektóre wydarzenia odbywają się zgodnie z planem. Zamiast je odwoływać, pracują one nad ograniczeniem kontaktu między ich uczestnikami. W tym celu […]

Reading Time: 2 minutes

Pomimo trwającej pandemii COVID-19, niektóre wydarzenia odbywają się zgodnie z planem. Zamiast je odwoływać, pracują one nad ograniczeniem kontaktu między ich uczestnikami. W tym celu używane są nowe technologie. Jednym z takich rozwiązań jest zasilany blockchainem bezgotówkowy system płatności.

Token MYST na festiwalu w Tajlandii

Mystic Valley, jeden z największych festiwali muzycznych w Tajlandii, wyda własny token, który podczas imprezy będzie używany do bezgotówkowych płatności. Zgodnie z czwartkowym ogłoszeniem, aby wyemitować swój własny token MYST, organizatorzy Mystic Valley nawiązali współpracę z lokalną giełdą Bitazza i startupem Fuse.io,

Nowy token obsłuży iwszystkie transakcje finansowe podczas festiwalu. Za jego pomocą będzie można płacić przy każdym stanowisku m.in. z żywnością czy napojami. Impreza odbędzie w dniach od 27 do 29 listopada w Mountain Creek Golf Resort w Khao Yai, Nakhon Ratchasima. Celem tokena MYST jest wyeliminowanie zapotrzebowania na papierowe pieniądze.

Nowy system płatności bezgotówkowych ma również zmniejszyć kosztowne opłaty pobierane przez główne systemy płatności.

„Transakcja sieci o wartości 0,01 USD sprawia, że wdrożenie płatności bezgotówkowych jest dostępne dla każdego rodzaju organizatora imprezy za ułamek kosztów”

– czytamy w komunikacie.

Imprezowicze będą mogli wymienić niewykorzystane tokeny MYST na waluty fiat. Zwrot otrzymają w gotówce lub przelewem. Oprócz zapewnienia systemu bezgotówkowych płatności, Mystic Valley pozwala na zakup biletów za pomocą kryptowalut takich jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Tether (USDT).

Muzyka, a kryptowaluty

Przemysł muzyczny jest w ostatnich latach ściśle związany z kryptowalutami. Audius, wspierany przez Binance’a, zdecentralizowany serwis udostępniania muzyki, pod koniec października rozdał muzykom i słuchaczom na swojej platformie 8 milionów dolarów w postaci governance tokenów.

W połowie maja 2020 roku informowaliśmy, że cyfrowy sklep muzyczny EMusic emituje wój token eMU. Token miał pomóc muzykom, aby ci zarabiali więcej na swoich tantiemach. Uruchomiony w 1998 r. EMusic jest znany jako jedna z pierwszych stron internetowych sprzedających nagrania MP3. Według danych firmy Owler, firma zatrudnia obecnie aż 278 osób i osiąga roczne przychody w wysokości 65,7 miliona USD.

 

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.